Dariusz Olejniczak
Sailing Energy/World Sailing
Radial

Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial – dwie Polki na starcie

Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) i Agata Barwińska (MOS SSW Iława) będą reprezentować Polskę podczas mistrzostw świata w klasie Laser Radial. Zawody odbędą się w Australii, a start pierwszego wyścigu zaplanowano na 23 lutego.

W rywalizacji weźmie udział 110 zawodniczek z kilkudziesięciu krajów. Dla Polek australijska impreza jest o tyle ważna, że stanowi kolejną kwalifikacje punktową do imiennej „przepustki” na igrzyska olimpijskie w Tokio. Kwalifikację dla kraju wywalczyły Kwaśna i Barwińska podczas mistrzostw świata klas olimpijskich w Aarhus w 2018 r. obie zajęły wówczas miejsca gwarantujące Polsce prawo startu w igrzyskach.

Najpoważniejszą rywalką Polek będzie w Melbourne Holenderka Marit Bouwmeester, multimedalistka mistrzostw świata i mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, triumfatorka otwartych mistrzostw Australii i Sail Melbourne International. To także laureatka nagrody Rolex World Sailor of the Year z roku 2017.

W Australii wystartuje także Dunka Anne-Marie Rindom, triumfatorka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Radialu. Bouwmeester zajęła wówczas drugą lokatę. Trzecia była reprezentantka Wielkiej Brytanii Alison Young, która również w tym roku włączy się do walki o medal MŚ.

Zakończenie imprezy zaplanowano na 28 lutego. Wyniki można będzie śledzić na stronie mistrzostw.