< Powrót
17
lipca 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
KKŻ Dulka
Chmieleńskich

Młodzi żeglarze rywalizowali w Pucharze Jezior Chmieleńskich

Ponad sto jachtów rywalizowało w weekend 15-16 lipca w Pucharze Jezior Chmieleńskich. Regaty wchodzą w skład IX Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Za nami kolejna edycja regat, które rozgrywane są na dwóch chmieleńskich jeziorach – Kłodnie oraz Raduńskim Dolnym. Na pierwszym z nich rywalizowali zawodnicy klas Optimist grupy C i D oraz Cadet, a na drugim grupy Open U24 i Open oraz jachty kabinowe.

W klasie Optimist C pierwsze miejsce w klasyfikacji zajęła Weronika Starostecka (UKS Tolkmicko), drugie Tymon Słoniewski, a trzecie Liwia Styn (oboje z KS Zatoka Puck). W grupie D wszystkie miejsca na podium zajęli zaś zawodnicy klubu Opti CWM Gdynia – Julian Lachowicz, Alex Daenen i Antonina Barańska.

Chmieleńskich

Zmagania w Pucharze Jezior Chmieleńskich.
Fot. KKŻ Dulka

Jakub Klasa i Gracjan Chabowski (ŻUKS Stężyca) okazali się najlepsi w rywalizacji Cadetów. Drugie miejsce zajęli ich klubowi koledzy – Filip Nowak i Ignacy Rambowski. Na trzeciej lokacie uplasowali się zaś Agata Marcinkowska i Marika Goliwąs (UKS Wodniacy Garczyn).

W grupie Open U24 zwyciężyła załoga z UKS Wiking Kamienicy Królewskiej – Adrian Wenta, Jakub Krefft i Karol Wenta. Drugie miejsce zajął Maciej Biski (ŻUKS Stężyca), a trzecie Jakub Bojanowski (UKS Wiking Kamienica Królewska). W grupie Open natomiast pierwszą lokatę zajął jacht „Szczepek” z załogą Leszek Szczepkowski – sternik, Witold Surma i Grzegorz Bielec. Druga była Omega POL 34o z Tadeuszem Marszałkowskim za sterem i Piotrem Dawidem w załodze, a trzeci jacht Korsarz z Marcinem Miotkiem – sternikiem i Martyną Miotk w załodze.

W grupie jachtów kabinowych pierwszy był jacht „Sztorm” – Joanna Stencel – sterniczka, Andrzej Apollo, Marek Stencel i Karol Olszewski, drugi „Przyjaciel” – Andrzej Leman – sternik, Magdalena Deja, Malwina Deja, Karol Deja i Jarosław Szmyt, a trzeci „Galancik” – Jerzy Majkowski – sternik i Sławomira Rejmus w załodze. Na kolejnych dwóch lokatach uplasowały się jachty „Szeptucha” (Tomasz Kieliński – sternik, Grzegorz Sowiński) oraz „Samba” (Krzysztof Bagiński – sternik, Marcin Letkiewicz, Michał Bagiński, Iga Tarazewicz).

Następną imprezą z cyklu IX Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest Puchar Wójta Gminy Kościerzyna i mistrzostwa Pomorza w kl. Cadet, które odbędą się 5-6 sierpnia we Wdzydzach.

Organizatorami Pucharu Jezior Chmieleńskich są: gmina Chmielno, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie, Klub Sportowy Damroka, Kaszubski Klub Żeglarski Dulka, Pomorski Związek Żeglarski i Pomorska Federacja Sportu. Koordynatorem Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info. Regaty są dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ