< Powrót
12
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tomas Moya
Świata Juniorów
Wiktoria Gołębiowska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Sanya zajęła dziesiąte miejsce.

Młodzi żeglarze zmierzą się na Mistrzostwach Świata Juniorów

Już w poniedziałek 16 lipca w Corpus Christi w USA rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów. Wystartuje w nich dwunastu Polaków.

Najważniejsza impreza dla młodzieży pływającej w klasach olimpijskich i przygotowawczych w tym roku odbędzie się w Teksasie nad Zatoką Meksykańską. Weźmie w niej udział blisko czterystu zawodników z całego świata.

W Mistrzostwach Świata Juniorów nie zabraknie oczywiście Polaków. W pięciu ostatnich latach czterokrotnie przywoziliśmy z mistrzostw po dwa medale. Jedynie poprzedni rok był dla naszych reprezentantów nieco gorszy.

W klasie 29er wystartują Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński oraz Wiktoria Lehmann i Maja Micińska (wszyscy YKP Gdynia), w 420 Kacper Paszek i Bartek Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski), a w Nakrze 15 Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (UKS Navigo Sopot).

Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa) i Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) popłyną w klasie Laser Radial, a Aleksander Przychodzeń i Weronika Marciniak (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot) w RS:X.

Dla części zawodników nie będą to pierwsze Mistrzostwa Świata Juniorów. W ubiegłym roku w chińskiej Sanyi Wiktoria zajęła dziesiąte miejsce, Aleksander dwunaste, a Tymoteusz Cierzan – wówczas z Oskarem Niemirą – dziewiąte.

Pierwsze wyścigi na tej imprezie odbędą się w poniedziałek 16 lipca. Zawody potrwają do piątku 20 lipca.

Więcej informacji

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ