< Powrót
6
września 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Igor Tarasiuk/Facebook
młodzieżowe
Od lewej: Aleksander Michalski, Bartosz Sadowski, Igor Tarasiuk, Mateusz Gołaszewski.

Młodzieżowe ME w Match Racingu – Polacy liczą na medal

W piątek 7 września rozpoczynają się w chorwackim Šibeniku Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Match Racingu. W stawce znajdzie się jedna polska załoga ze skipperem Igorem Tarasiukiem.

– Przyjechaliśmy do Chorwacji z nastawieniem na walkę o medal – przyznają zgodnie Polacy. – Chcemy zająć jak najwyższe miejsce na podium. Od dwóch dni trenujemy, a w piętek czekają nas pierwsze starty. Na miejscu jest kilka załóg wyżej klasyfikowanych od nas. Mocną konkurencję stanowią Francuzi i oczywiście Chorwaci, którzy są gospodarzami.

Jak pójdzie naszym, przekonamy się w niedzielę 9 września, kiedy regaty się zakończą. Polacy mają za sobą kilka startów w tym sezonie, między innymi udział w trójmeczu Polska-Dania-Niemcy, w którym zajęli drugą lokatę za Niemcami. Ścigali się też na Delphii 24 w Sopocie i w Rybniku. W Chorwacji będą pływać na jachcie klasy Platu 25.

Przed rokiem Igor Tarasiuk z Bartoszem Sadowskim, Jakubem Pawlikowskim i Dawidem Płotką, zakończył ME Juniorów w Match Racingu rozgrywane w Świnoujściu na siódmym miejscu.

Skład załogi: dziobowy – Aleksander Michalski, trymer grota – Bartosz Sadowski, skipper – Igor Tarasiuk i trymer foka – Mateusz Gołaszewski.

Strona regat 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ