< Powrót
11
marca 2021
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Fundacja Eisenhowera
Regaty

Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne z Fundacją Eisenhowera

29 i 30 maja rozegrane zostaną 4 Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne na Zalewie Szczecińskim. Organizatorzy z Fundacji Eisenhowera chcą, aby była to impreza inaugurująca Żeglarski Integracyjny Puchar Polski 2021.

– Chcemy, by w tegorocznych regatach wzięło udział możliwie jak najwięcej zawodników i zawodniczek z całego kraju – informuje Sebastian Przybylski z Fundacji Eisenhowera. – Działamy w ramach Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, ale wystosowaliśmy zaproszenie do żeglarzy z wszystkich okręgowych związków żeglarskich i liczymy na jak najszersze zainteresowanie. Chcemy też, żeby nasze regaty przerodziły się w rozgrywki pucharowe rozgrywane w kilku lokalizacjach. Mam nadzieję, że to się uda. Uczestnicy majowych regat będą ścigać się na łódkach klasy Twister 780.

W ubiegłorocznych, 3 Morskich Integracyjnych Regatach Turystycznych, wzięło udział niemal 80 uczestników z całej Polski, z różną niepełnosprawnością. Były wśród nich osoby na wózkach, niewidome, niesłyszące oraz niepełnosprawne intelektualnie.

Jakie są warunki uczestnictwa w Pucharze? Trzeba wystawić co najmniej jedną załogę, w której będzie co najmniej jedna osoba z niepełnosprawnością.

Jedyną odpłatnością za przystąpienie do Pucharu jest koszt wyżywienia wszystkich uczestników podczas regat organizowanych na swoim akwenie, finansowany z wpisowego uiszczanego przez załogi. Do zdobycia są nagrody oraz puchary ufundowane przez sponsorów.

Zgłoszenia do Pucharu przyjmowane są do 22 marca na adres: media@eisenhower.org.pl. Kontakt telefoniczny pod numerem 607 222 600.

Strona Fundacji

PODZIEL SIĘ OPINIĄ