sierpnia 2016
Ewa Kot
Bartosz Modelski

MP klasy Delphia 24 OD zwycięża Star Telekom

Zakończyły się Mistrzostwa Polski klas Delphia 24 OD i Scandinavia Skippi 650. Impreza obyła się w dniach 11-14 sierpnia 2016 w marinie Delphia w Górkach Zachodnich.

Pierwsze miejsce na podium i tytuł mistrza Polski klasy Delphia 24 OD oraz puchar Star Telekom / Delphia Yachts Cup wywalczył Waldemar Sałata (Star Telekom) z załogą w składzie: Marcin Rymer, Piotr Przybylski i Michał Przybylski. Zwycięstwo zapewnił sobie wygrywając pięć z dziewięciu rozegranych wyścigów. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Tarnowski (Flexi Stav) i jego załoganci: Tomasz Bączkiewicz, Łukasz Kiwer, Piotr Kucharski. Trzecie miejsce zajął Tobiasz Zajączkowski (Speedyacht.pl) i Bolesław Płachecki, Adam Bronarski, Michał Strusiński.

W klasie Scandinavia Skippi 650 tytuł mistrza Polski przypadł Michałowi Karczmarkowi (Arfido) i załodze: Wojciech Marciniak, Wiktor Mielcarek. Srebro wywalczył Marek Kloska (Hiab) oraz Natalia Jaworska-Uthke, Grzegorz Jaworski. Brązowy medal trafił do Dominika Ostrowskiego (Merlin.pl) i jego teamu w składzie: Michał Olko, Dawid Lukić.

– Regaty na Zatoce Gdańskiej pozwalają zawodnikom rywalizować w różnych warunkach pogodowych – relacjonuje Zbigniew Kania, prezes Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24. – Piątkowe wyścigi rozegrane przy wietrze o sile 1-2 stopni w skali Beauforta były rozgrzewką do weekendowych zmagań. W niedzielę wiało 5-6 B, co wszystkim sprawiło wiele radości i było doskonałym sprawdzianem umiejętności załóg.

Kolejna impreza Pucharu Polski klasy Delphia 24 OD Chocolissimo Sailing Cup odbędzie się w Kiekrzu w ostatni wakacyjny weekend (27-28 sierpnia).