< Powrót
20
lutego 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
World Sailing
nie zabraknie Polaków

MŚ w klasie RS:X – w Australii nie zabraknie Polaków

23 lutego w australijskim Sorrento rozpoczną się Mistrzostwa Świata w klasie RS:X. Na starcie nie zabraknie Polaków, dla których będzie to kolejna okazja zdobycia punktów do imiennych kwalifikacji na igrzyska w Tokio.

Polscy deskarze mają już zapewniony udział w tegoroczne igrzyskach. Przed dwoma laty wywalczyli go podczas mistrzostw świata w Aarchus, Zofia Klepacka i Paweł Tarnowski. Teraz Polacy będą rywalizować ze światową czołówką o medale mistrzostw, a między sobą o imienne punkty kwalifikacyjne. W Australii wystartuje Radosław Furmański (Dobrzyń Sailing Club), Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) i Piotr Myszka (KZ AZS AWFiS Gdańsk). Ten ostatni, jak dotąd, ma największy dorobek punktowy. W żeńskiej klasie RS:X FX zmierzą się przodująca w rywalizacji punktowej Zofia Noceti-Klepacka (Legia Warszawa) oraz Karolina Lipińska i Maja Dziernowska (obie reprezentują Sopocki Klub Żeglarski).

Pierwsze wyścigi zaplanowane są na wtorek 25 lutego. Rywalizacja potrwa do 29 lutego, a na listy startowe wpisało się 120 zawodników i zawodniczek.

Tegoroczne igrzyska w Tokio będą ostatnimi, na których deskarze stoczą walkę w klasie RS:X. Na kolejnych igrzyskach w Paryżu, rywalizacja odbywać będzie się na wyposażonych w hydroskrzydła deskach klasy iFoil Starboard.

Strona mistrzostw

PODZIEL SIĘ OPINIĄ