< Powrót
9
maja 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Dutch Youth Regatta
Holenderskie Regaty Juniorów

Nacry 15 i Optimisty popłyną w Holenderskich Regatach Juniorów

W czwartek 10 maja rozpoczną się Holenderskie Regaty Juniorów. W zawodach wystartuje dziesięciu Polaków klas Nacra 15 i Optimist.

Holenderskie Regaty Juniorów to jedna z najważniejszych imprez dla młodych sportowców w Niderlandach, mająca status otwartych mistrzostw tego kraju m.in. dla klas 29er U19, Laser Radial U21 i Optimist. W zmaganiach na Jeziorze IJsselmeer nie zabraknie również Polaków.

Na Nakrze 15, wśród 26 załóg, zobaczymy Maję i Oskara Niemira oraz Tymoteusza Cierzana i Katarzynę Piernicką (wszyscy z UKS Navigo Sopot). Obie polskie załogi, które pływają na tych katamaranach dopiero od marca, mają już za sobą debiut na mistrzostwach Europy w klasie Nacra 15. Maja i Oskar zajęli w nich dwudzieste ósme miejsce, a Tymoteusz i Katarzyna trzydzieste piąte.

W klasie Optimist na czterystu sześćdziesięciu trzech zgłoszonych zawodników znalazło się sześciu Polaków, wszyscy z Yacht Klubu Polski Gdynia. O otwarte mistrzostwo Holandii powalczą Pola Dzik, Szczepan Damasiewicz, Mateusz Gwóźdź, Mikołaj Merkler i Gustaw Miciński i Jerzy Sukow.

Holenderskie Regaty Juniorów rozpoczną się w czwartek 10 maja i potrwają do niedzieli 13 maja.

Strona imprezy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ