< Powrót
14
kwietnia 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Vyacheslav Argenberg / Wikipedia
najczystsze wody najlepsze miejsca do żeglowania
Wyspa Palawan na Filipinach to jeden z żeglarskich rajów z lazurową wodą.

Najlepsze miejsca do żeglowania – gdzie warto popływać?

Jeziora Mazurskie, Zatoka Gdańska, Adriatyk czy może bardziej egzotyczne kierunki? Przypominamy, jakie są najlepsze miejsca do żeglowania.

Ilu żeglarzy, tyle ulubionych akwenów. Niektóre z rzek, jezior czy mórz nie bez powodu są jednak bardziej popularne od innych. Sprawdzamy, gdzie warto popływać w Polsce, Europie i na świecie.

Gdzie żeglować w Polsce?

Zatoka Gdańska, Mazury i Zalew Szczeciński – wszyscy znamy najbardziej popularne akweny, w których można uprawiać żeglarstwo. Ale pływać można także w wielu innych miejscach. Sprawdźcie, w jakich.

Gdzie żeglować w Polsce? Jakie są najbardziej żeglarskie miejsca?

A może popłynąć naszymi rzekami?

Choć polscy żeglarze najczęściej pływają po jeziorach, zalewach i morzu, bywa, że zapuszczają się także na nasze rzeki. Jakie rzeczne drogi są warte polecenia?

Jachtem po polskich rzekach – jakie trasy wybrać?

Czasami akwen jest na wyciągnięcie ręki

Nie trzeba wcale wyjeżdżać ze Szczecina, by zachwycić się cudowną, dziką przyrodą i zorganizować spotkanie z rodziną czy przyjaciółmi w iście bajkowej scenerii. Wystarczy wypożyczyć łódkę, kajak czy inny wodny środek transportu i udać się do zakątków zlokalizowanych na jego akwenach.

Wodny świat Szczecina

Zagranica zawsze popularna

Dokąd wybrać się w zagraniczny rejs? Bez względu na to, czy chcemy popływać na europejskich wodach, czy planujemy eskapadę w odleglejsze egzotyczne rejony, warto sprawdzić, które akweny na świecie są najpopularniejsze i najlepsze do żeglowania.

Gdzie na żagle na świecie – najlepsze miejsca na morzach i oceanach

Nie zapominajmy o śródlądziu

Żegluga rzeczna nie jest wśród polskich żeglarzy zbyt popularna. Kto jednak pływał jachtem po rzekach i kanałach Europy, wie że dostarcza ona niezapomnianych wrażeń. Które trasy wybrać?

Jachtem po rzekach i kanałach Europy – najpopularniejsze trasy

Różne akweny, różne walory

Wody wokół Malediwów, Lampedusy lub polskiego Jeziora Powidzkiego to akweny, w których woda jest krystaliczna, a pływanie po niej (i w niej) to prawdziwa przyjemność. Gdzie jeszcze znaleźć można najczystsze wody?

Najczystsze wody, czyli gdzie żeglować po lazurowych akwenach?

Warto urozmaicać kierunki

Jeżeli znasz już Bałtyk i Adriatyk jak własną kieszeń, czas popływać w innych miejscach. Jakie najciekawsze akweny do żeglowania proponujemy?

Gdzie popłynąć w 2022 roku? Oto najciekawsze akweny do żeglowania

Wody polarne nie takie ekstremalne

Jeszcze kilka lat temu żeglarska wyprawa na Spitsbergen była przedsięwzięciem drogim i trudnym do zorganizowania. Infrastruktura komunikacyjna i czarterowa niemal nie istniała, a i żeglarzy pływających po północnych akwenach nie było zbyt wielu. Dziś w ofertach komercyjnych firm zajmujących się organizacją rejsów morskich przybywa propozycji skierowanych do amatorów Arktyki.

A może by tak na północ? Arktyczne rejsy (prawie) dla każdego

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
2
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ