< Powrót
12
czerwca 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Wojciech Lewandowski
Trójząb Neptuna
Regaty o Trójząb Neptuna.

Najmłodsi Optimiściarze walczyli o Trójząb Neptuna

43 zawodników klasy Optimist z grup C i D rywalizowało w Górkach Zachodnich w weekend 10-11 czerwca w Regatach o Trójząb Neptuna. Zawody są częścią Żeglarskiego Pucharu Żuław.

Za nami druga odsłona Żeglarskiego Pucharu Żuław – nowego cyklu, organizowanego w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. 6 i 7 maja młodzi żeglarze rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Cedry Wielkie. W miniony weekend natomiast Optimiściarze zmierzyli się w gdańskich Górkach Zachodnich w Regatach o Trójząb Neptuna.

W imprezie zorganizowanej przez Gdański Klub Żeglarski wystartowało 43 młodych zawodników klasy Optimist – 27 z grupy C i 16 z grupy D. Z powodu wymagających warunków dla pierwszej z nich przeprowadzono dwa wyścigi, a dla drugiej – cztery.

Trójząb Neptuna

Fot. Wojciech Lewandowski

W grupie C najlepsza okazała się Weronika Starostecka (UKS Tolkmicko), wyprzedzając Jana Kamolę (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Karola Sadolewskiego (Jachtklub Elbląg). Czwarty był Igor Bukowski, piąty Jan Telusiewicz (obaj OPTI CWM Gdynia), szósty Max Ostrowski (KS AZS AWFiS Gdańsk), a siódmy Michał Bąk (Tafii Kolbudy).

Nikodem Gronicki (KS AZS AWFiS Gdańsk) nominalnie zajął pierwszą lokatę w grupie D, choć z uwagi na wiek ostatecznie nie został w niej sklasyfikowany. Kolejne trzy miejsca przypadły zaś zawodnikom OPTI CWM Gdynia – Julianowi Lachowiczowi, Aleksandrowi Stosio i Marii Komorowskiej. Kolejne lokaty zajęli Oliwia Radziej, Franciszek Karaś (oboje KS AZS AWFiS Gdańsk) i Leon Kolasiński (OPTI CWM Gdynia).

Organizatorami regat był Gdański Klub Żeglarski. Koordynatorem Żeglarskiego Pucharu Żuław z ramienia Pomorskiego Związku Żeglarskiego jest trener Krzysztof Kocięda. Regaty dofinansowane zostały przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Kolejną imprezą w cyklu ŻPŻ będzie Puchar Jachtklubu Elbląg, który zaplanowany jest w weekend 22-23 lipca.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ