< Powrót
8
maja 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Przemysław Dymarkowski
Wójta Gminy Cedry Wielkie
Rywalizacja w Pucharze Wójta Gminy Cedry Wielkie.

Optimiściarze rywalizowali w Pucharze Wójta Gminy Cedry Wielkie

W weekend 6-7 maja zainaugurowany został Żeglarski Puchar Żuław. W regatach o Puchar Wójta Gminy Cedry Wielkie wystartowało 42 młodych żeglarzy.

Żeglarski Puchar Żuław jest nową inicjatywą Pomorskiego Związku Żeglarskiego, która jest skierowana do najmłodszych żeglarzy. W pierwszej edycji cyklu zorganizowane zostaną cztery regaty w Błotniku, Sobieszewie, Suchaczu i Tolkmicku. W weekend 6-7 maja w pierwszej z tych miejscowości zorganizowano Puchar Wójta Gminy Cedry Wielkie.

W zawodach wystartowało 42 zawodników klasy Optimist – 16 z grupy C i 26 z grupy D. Reprezentowali oni sześć klubów: UKS Tolkmicko, OPTI CWM Gdynia, Tafii Kolbudy, Marinę Błotnik, KS AZS AWFiS Gdańsk i Jacht Klub Elbląg.

Wójta Gminy Cedry Wielkie

Fot. Przemysław Dymarkowski

W grupie C pierwsze miejsce zajęła Weronika Starostecka (UKS Tolkmicko), drugi był Igor Bukowski (OPTI CWM Gdynia), a trzeci Konstanty Żołnieruk (UKS Tolkmicko). Z kolei w grupie D zwyciężył Olaf Rawa, wyprzedzając Maksa Ostrowskiego (obaj KS AZS AWFiS Gdańsk) oraz Maję Banaś (OPTI CWM Gdynia).

Następna impreza z cyklu Żeglarskiego Pucharu Żuław – Regaty o trójząb Neptuna – odbędzie się w dniach 10-11 czerwca w Marinie Sobieszewo. Szczegółowe informacje.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ