< Powrót
2
kwietnia 2020
Tekst:
Andrzej Szrubkowski
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
kluby żeglarskie

Najnowszy Komunikat Biura PBP

Przekazujemy wszystkim tym, którzy od lat rywalizują w Pucharze Bałtyku Południowego (PBP) i tym, którzy zechcą się do tego grona przyłączyć, informację, że Konferencja Pucharu Bałtyku Południowego, pomimo że w tym roku zmuszona do zdalnego podejmowania decyzji, opracowała i zatwierdziła dokumenty mające wpływ na klasyfikację rywalizacji.

Powiadamiamy niniejszym o zmianach, które nastąpiły. W składzie Biura PBP reprezentujący Region Kaliningradzki Sergey Burcev zastąpił Romana Medvedeva, a Region Zachodniopomorski będzie reprezentował Dariusz Stefek w miejsce Mateusza Stodulskiego. W pozostałych regionach bez zmian.

Korzystając z okazji dotychczasowi członkowie Biura PBP wyrażają ubolewanie z powodu rezygnacji Romana Medvedeva będącego aktywnym uczestnikiem i organizatorem działalności PBP. Będzie brakowało jego wiedzy i zaangażowania, a również, co nie mniej ważne, znajomości języka polskiego.

Zmiany regulaminowe to rezygnacja z klasyfikowania jachtów rywalizujących dotąd w grupie OPEN, skorygowanie przepisów dotyczących klasyfikacji regat morskich oraz nadanie Zatoce Gdańskiej statusu wód morskich.

Kalendarz PBP 2020 to prawdziwe enfant terrible nadchodzącego sezonu. Oczywiście z powodu epidemii. Organizatorzy dwóch pierwszych regat w Regionie Pomorskim zostali zmuszeni do zawieszenia przygotowań z przyczyn od nich niezależnych i przystąpili do tworzenia planu alternatywnego. Jednak z uwagi na występujące niewiadome, plan ten zostanie ogłoszony najprawdopodobniej nie prędzej, niż w pierwszej dekadzie maja.

Pozostałe regiony korzystając z komfortu związanego z planowo późniejszymi terminami regat nie podejmują obecnie żadnych decyzji.

W odniesieniu do tradycyjnej zawartości kalendarza PBP należy odnotować wycofanie udziału w PBP regat Unity Line które zastąpione zostają przez Oderman Cup rozgrywane na jez. Dąbie oraz kończących dotąd zmagania PBP Mistrzostw Obwodu Kaliningradzkiego. W Regionie Kaliningradzkim w klasyfikacji PBP zainaugurują regaty o Puchar Jachtklubu Ost-West.

Uzyskanie kompletnych informacji wymaga zapoznania się z opublikowanym dokumentami, spośród których organizatorom regat pragniemy zwrócić szczególną uwagę na obowiązek złożenia deklaracji organizatora w terminie do 30 kwietnia 2020 r.

Regulamin PBP

Kalendarz PBP

Formularze PBP

Więcej na stronie PBP.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ