< Powrót
25
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Bartosz Cichocki/SportNaKaszubach.pl
Jeziora Ostrzyckiego

Przed nami XX Puchar Jeziora Ostrzyckiego – Memoriał Witosława Labudy

W weekend 4-5 sierpnia odbędzie się XX Puchar Jeziora Ostrzyckiego – Memoriał Witosława Labudy. Jest to kolejna impreza cyklu IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Regaty upamiętniające Witosława Labudę, lokalnego działacza żeglarskiego i organizatora pierwszego Pucharu Jeziora Ostrzyckiego w 1999 roku, skierowane są do zawodników klas Optimist, Cadet, Omega oraz pozostałych, które rywalizować będą w grupie Open. W ubiegłym roku w regatach wystartowało czterdzieści jeden jachtów.

Otwarcie XX Pucharu Jeziora Ostrzyckiego – Memoriału Witosława Labudy odbędzie się w sobotę, 4 sierpnia o godzinie 10. Godzinę później rozpoczną się zmagania. Najmłodsi uczestnicy w klasie Optimist „0” ruszą na wodę o 12. W niedzielę żeglarze rywalizować będą od godziny 10.30. Zakończenie regat odbędzie się o 15.30. Tradycyjnie wyścigi będzie można oglądać z lądu, gdzie odbywać się będą obchody Ostrzyckiego Lata 2018.

Organizatorem imprezy jest Gmina Somonino, Gminny Ośrodek Kultury Somonino i UKŻ Lamelka Kartuzy, we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Regaty zostały dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. IV Żeglarski Puchar Kaszub organizowany jest przy wsparciu Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Zawiadomienie o regatach

Klasyfikacja generalna

Witosław Labuda, ur. 1956 r., zm. 2012 r., był ostrzyckim przedsiębiorcą – właścicielem pensjonatu „U Stolema” i działaczem sportowym. Zapoczątkował regaty o Puchar Jeziora Ostrzyckiego. Był także współorganizatorem wielu innych imprez, m.in. zawodów triatlonowych i kolarskich, kursów nordic walking czy zjazdów samochodów terenowych. Za działalność społeczną został w 2012 roku uhonorowany przez gminę Somonino wyróżnieniem nagrody „Złote Iskry”.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ