Jędrzej Szerle
Tadeusz Lademann
Natalia Kuczys z jednym ze swoich wcześniejszych trofeów.

Natalia Kuczys wicemistrzynią świata w klasie O’pen Bic!

Zawodniczka Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka Gdynia, Natalia Kuczys, w Mistrzostwach Świata w klasie O’pen Bic we francuskim mieście Quiberon zdobyła srebro!

W zakończonych w sobotę 23 lipca mistrzostwach wystartowało 205 zawodników. Z Polski, na dziesiątą edycję imprezy, pojechało ośmiu żeglarzy. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Kuczys (MKŻ Arka Gdynia), która zdobyła wicemistrzostwo świata do lat 16.

– Grupa do lat 16, w której startowała Natalia była największa i najtrudniejsza – mówi Andrzej Lutomski, komandor MKŻ Arka Gdynia. – W grupie złotej ścigało się 65 zawodników, a w srebrnej 67.

Oprócz niej w tej kategorii wiekowej w złotej flocie startowali również Mateusz Szweda, który zajął 26 miejsce, oraz Jacek Muszyński (obaj KS Spójnia Warszawa), który uplasował się na 34 miejscu.

W kategorii do lat 13 świetnie zaprezentowała się Emilia Roszkowska (KS Spójnia Warszawa), która zajęła czwarte miejsce. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Karol Eriksson (MKŻ Arka Gdynia) – 21, Tymon Gajdziński (MKŻ Arka Gdynia) – 23, Hanna Dmochowska (MKŻ Arka Gdynia) – 28 i Aleksandra Kosmalska (MKŻ Arka Gdynia) – 31.

W wyścigu zespołowym Polska zajęła szóste miejsce.

Mistrzostwo świata do lat 19 zdobyła Czeszka Veronika Zivna, do lat 16 Titouan Petard z Francji, a do lat 13 Australijczyk Travis Wadley. W wyścigu zespołowym najlepszy była Australia.

Natalia Kuczys

Rocznik 2002 r. Zawodniczka MKŻ Arka Gdynia. W 2014 roku była trzecia na Mistrzostwach Świata w klasie O’pen Bic w Travemünde. W 2015 roku na mistrzostwach Europy w tej klasie zdobyła złoty medal.