< Powrót
23
lutego 2019
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Konwent Komandorów

Obradował Konwent Komandorów PoZŻ

Konwent Komandorów klubów zrzeszonych w Pomorskim Związku Żeglarskim odbył się dzisiaj 23 lutego w Gdyni. Przed zbliżającym się Sejmikiem komandorzy rozmawiali o najważniejszych sprawach Związku.

Konwent Komandorów PoZŻ powstał w 2015 roku. Zbiera się raz do roku przed Sejmikiem PoZŻ, który w tym roku planowany jest na 31 marca.

W siedzibie PoZŻ w Gdyni stawili się przedstawiciele pomorskich klubów, których PoZŻ skupia 55. Wysłuchali informacji o bieżącej działalności Związku: o planowanych na ten rok wydarzeniach, sprawach regatowych i sportowych, seniorskich oraz prowadzonej przez PoZŻ Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej.

W spotkaniu udział wziął prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera, który pochwalił osiągnięcia PoZŻ oraz zapowiedział, przypadający na ten rok, jubileusz 95-lecia PZŻ.

Na Konwent przybyła również delegacja Ligi Morskiej i Rzecznej w osobach jej prezesa Andrzeja Królikowskiego oraz sekretarza generalnego Tadeusza Kuśmierskiego. Na ręce prezesa PoZŻ Bogusława Witkowskiego złożyli oni specjalny medal, który z okazji stulecia Ligi przyznała ona PoZŻ.

Przedstawiciele Ligi Morskiej i Rzecznej Wręczyli też krzyż Pro Mari Nostro Tomaszowi Falbie, kierownikowi Biura Prasowego PoZŻ i redaktorowi naczelnemu www.zeglarski.info, za ponad dwudziestoletnią pracę dziennikarską na rzecz spraw morskich.

Na zakończenie spotkania delegacja komandorów, na czele z prezesem PoZŻ Bogusławem Witkowskim, złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Polski Morskiej.

 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ