< Powrót
12
lipca 2016
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Omegi powalczą o Puchar Sieradzkiego

Od 28 do 31 lipca w Pucku rozgrywane będą Mistrzostwa Polski o Puchar Juliusza Sieradzkiego w klasie Omega. O tytuły mistrzowskie będą walczyły zespoły z całego kraju. Organizatorzy przewidują udział co najmniej 50 załóg.

Juliusz Sieradzki (1912-1999) był żeglarzem, olimpijczykiem, konstruktorem jachtów, działaczem klubowym i związkowym, twórcą klasy narodowej Omega. W 2014 r. dla uczczenia słynnego polskiego konstruktora zorganizowany został w Gdyni, w ramach Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej, Memoriał Juliusza Sieradzkiego. Rok później kolejna edycja odbyła się w Sopocie, w którym Sieradzki spędził większość życia.

Więcej o Juliuszu Sieradzkim – w Słowniku Biograficznym Żeglarzy Pomorskich

Od tego roku tradycja uczczenia żeglarza będzie kontynuowana w nowej formule – Mistrzostw Polski o Puchar Juliusza Sieradzkiego w klasie Omega.

W tygodniu przed regatami planowane jest zgrupowanie klasy oraz wspólne treningi. Pomiary sprzętu i zgłoszenia do regat zaplanowano na czwartek, 28 lipca Pierwszy wyścig wystartuje następnego dnia w samo południe, a ostatni raz na wodzie zawodnicy zmierzą się w niedzielę o godzinie 10.

Jak informuje przedstawiciel współorganizatora Tomasz Micewicz, wiceprezes Polskiego Związku Klasy Omega, z pewnością na starcie zamelduje się lider Pucharu Polski, Kamil Ortyl (Vector Sails, Gdańsk). Nie zabraknie Krzysztofa Małeckiego (Błękitny Piotruś, Gdańsk), reprezentacji Politechniki Gdańskiej i innych czołowych zawodników formuły Sport.

Także w Standardzie organizatorzy spodziewają się pełnej obsady najlepszych zawodników, m.in. Romana Knasieckiego (Międzychód), Jarosława Cieślaka (Klub Wodny ENIF, Jastrząb, woj. śląskie), Radka Stachurskiego (KSW Fregata, Dąbrowa Górnicza).

Organizatorem regat jest Pomorski Związek Żeglarski, współorganizatorem Polski Związek Klasy Omega, a partnerem MOKSiR Puck. Patronat medialny sprawuje Żeglarski.info.

Zawiadomienie o regatach

Program

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ