< Powrót
23
września 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Bartosz Cirocki/SportNaKaszubach.pl
XIII Mistrzostwach Kartuz
XIII Mistrzostwa Kartuz

Optimiściarze dopisali w XIII Mistrzostwach Kartuz

Ponad 130 zawodników w dniach 21-22 września rywalizowało na jeziorze Brodno Wielkie w XIII Mistrzostwach Kartuz. Były to ostatnie regaty V Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Pogoda i zawodnicy dopisali w XIII Mistrzostwach Kartuz, zorganizowanych przez Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy. Przez dwa dni na jeziorze Brodno Wielkie i w pobliskim w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej w klasach Optimist grupy 0, UKS i B, Cadet, Omega i Open rywalizowało ponad 130 zawodników.

W klasie Optimist gr. 0 dwa pierwsze miejsca przypadły zawodnikom Zatoki Puck – Marcelowi Bresińskiemu i Pawłowi Friedrishowi. Trzeci był Stanisław Kalk (Opti CWM Gdynia). W grupie UKS najlepiej spisali się z kolei Optimiściarze z Stowarzyszenia Port Mechelinki – Igor Saj i Sebastian Wawrzyniak, a trzecia była zawodniczka z UKS Tolkmicko Anna Godlewska.

Fot. Bartosz Cirocki/SportNaKaszubach.pl

W klasie Optimist gr. B zwyciężył August Sobczak (UKS Szkwał Legionowo), drugie miejsce zajął Karol Stachowski (Gdański Klub Żeglarski), a trzecie Patryk Ulaczyk (UKŻ Lamelka Kartuzy). Czwartą lokatę zajęła Zuzanna Zasada (Zatoka Puck), która była równocześnie najlepszą dziewczyną w rywalizacji.

Wśród Cadetów najlepsi okazali się Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski, brązowi medaliści tegorocznych mistrzostw świata w tej klasie. Dwa kolejne miejsca przypadły Marcelowi Kurjańczykowi i Filipowi Nowakowi oraz Agnieszce Konkol i Wiktorii Krauza (wszyscy z UKŻ Lamelka Kartuzy).

W rywalizacji Omeg najlepsza była załoga Grzegorz Musielak, Kamil Musielak i Ewelina Wolska (Jachtklub Portowiec Gdańsk), drugie miejsce zajęli Jacek Karolczak, Bartek Szlija i Piotr Ulaczyk (UKŻ Lamelka Kartuzy), a trzecie Leszek Dubiela, Hanna Gołębiewska i Julia Janowska (UKŻ Lamelka Kartuzy).

XIII Mistrzostwach Kartuz

Fot. Bartosz Cirocki/SportNaKaszubach.pl

W grupie Open pierwsze miejsce zajęli Hubert Kurjańczyk i Oskar Plichta (UKŻ Lamelka Kartuzy), drugie Michał Pobrudzki i Igor Piotrowski (Młodzież Muzyka Morze), a trzecie Michał Damps i Jakub Bojanowski (UKW Wiking Kamienica Królewska).

W regatach VIP Race, zorganizowanych dla samorządowców, pierwsze miejsce zajęła Gmina Kartuzy, drugie Gmina Chmielno, a trzecie Gmina Kościerzyna.

XIII Mistrzostwa Kartuz zostały dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i były organizowane we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Cykl V Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest organizowany z inicjatywy prezesa UKŻ Lamelka Kartuzy Mirosława Plichty i komandor klubu Hanny Kajety, przy współpracy z władzami gminy Kartuzy oraz gmin uczestniczących w pucharowej rywalizacji. Patronat medialny nad imprezą objął portal Żeglarski.info.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ