< Powrót
13
września 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Łukasz Reszka
Puchar Wójta Gminy Somonino
Zmagania na Jeziorze Ostrzyckim.

Optimiściarze ścigali się w II Regatach o Puchar Wójta Gminy Somonino

44 młodych żeglarzy rywalizowało w weekend 10-11 września w II Regatach o Puchar Wójta Gminy Somonino. Impreza jest częścią VIII Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Już po raz drugi zawodnicy klasy Optimist rywalizowali w Ostrzycach, na Jeziorze Ostrzyckim, w regatach o Puchar Wójta Gminy Somonino. Rok temu pierwsza edycja imprezy przyciągnęła 25 zawodników. Teraz, w dniach 10-11 września, o zwycięstwo rywalizowało 44 Optimiściarzy z grup C (dawna UKS) i D (dawna grupa 0).

W grupie D pierwsze miejsce w klasyfikacji zajął Ignacy Stawarz (Port Mechelinki), który wyprzedził dwie zawodniczki z UKS Wodniacy Garczyn – Zofię Grzyb i Martę Górną. Czwarty był Tadeusz Chojnacki z UKS Navigo Sopot, a piąty Łukasz Labuda z UKŻ Gryf Goręczyno. Trzecia wśród dziewcząt, a dziewiąta w klasyfikacji generalnej, była Rozalia Domino (UKS Tolkmicko).

Puchar Wójta Gminy Somonino

Fot. Łukasz Reszka

W grupie C dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli zawodnicy KS AZS AWFiS Gdańsk – Mikołaj Reszka i Julia Jędrzejczak. Trzeci był Kuba Świtalski (UKS Wodniacy Garczyn), czwarta – druga wśród dziewcząt – Lena Szczepaniak (Port Mechelinki), a piąty Jerzy Rułka (KS AZS AWFiS Gdańsk). Trzecią najlepszą dziewczyną była Dasza Nosenko (KS AZS AWFiS Gdańsk), która w klasyfikacji generalnej uplasowała się na ósmej lokacie.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy Gryf Goręczyno. Patronat medialny nad Żeglarskim Pucharem Kaszub sprawuje portal Żeglarski.info. Kolejną imprezą cyklu będą XVI Mistrzostwa Kartuz, które zaplanowane są na weekend 24-25 września.

Wyniki II Regat o Puchar Wójta Gminy Somonino

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ