< Powrót
1
sierpnia 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Orvaldi Euro Cup

Orvaldi Euro Cup – trzy seniorskie klasy powalczą w Pucku

Od 2 do 5 sierpnia trwać będą regaty Orvaldi Euro Cup 2018 w Pucku. W ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w klasach Delphia 24OD i Scandinavia/Skippi 650 oraz regaty z cyklu Pucharu Polski w klasie Omega – Memoriał Juliusza Sieradzkiego.

Organizatorzy – ORVALDI Adventure i MOKSiR Puck, planują rozegranie dwunastu wyścigów dla klas Delphia 24OD i Scandinavia/Skippi 650 oraz dziewięciu dla klasy Omega. Pierwsze wyścigi każdego dnia będą rozpoczynać się o godz. 10. Ceremonia zakończenia regat odbędzie się 5 sierpnia o godz.15.

Na starcie regat stanie ponad 60 jachtów reprezentujących trzy klasy biorące udział w zmaganiach.

Partnerami organizacyjnymi regat są Pomorski Związek Żeglarski oraz firma ORVADI Power Protection Sp. z o. o., a patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Żeglarski.info.

Juliusz Sieradzki był jedną z najważniejszych osób w historii polskiego żeglarstwa. W 1934 roku wystartował w załodze jachtu „Danuta” na Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie, cztery lata później z Janem Grzecą w Tallinie, w Międzynarodowych Lodowych Mistrzostwach Europy na Monotypie XV, a po wojnie zdobywał mistrzostwo Polski w klasie Omega i Finn. Był również konstruktorem. W 1942 roku, w okupowanej Warszawie zbudował pierwszy egzemplarz „Omegi”, która po wojnie stała się najpopularniejszą polską jednostką – naszą klasą narodową.

Zawiadomienie o regatch

Więcej informacji:
www.delphia24.pl
www.s650.org
www.klasaomega.pl

PODZIEL SIĘ OPINIĄ