< Powrót
22
lipca 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Doublehanded
Ubiegłoroczne zmagania w Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski ORC Doublehanded.

Osiem jachtów powalczy o mistrzostwo Polski ORC Doublehanded

Sześć dni wyścigów czeka w przyszłym tygodniu uczestników regat załóg dwuosobowych – Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC Doublehanded i SummerHeat Double.

Przed nami druga odsłona Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC. W pierwszej, zorganizowanej 11-12 lipca przez Jacht Klub Morski Gryf Gdynia, rywalizowali samotnicy, a złoto zdobył Kuba Marjański (AKM Gdańsk). Teraz, od 28 lipca do 2 sierpnia, o medale walczyć będą załogi dwuosobowe.

W mistrzostwach wezmą udział Paweł Wilkowski i Marek Wójcik (YKP Gdynia) na jachcie „Vataha 2”, Robert Gwóźdź i Marcin Dejewski (YKP Gdynia) na „Happy Hour”, Wiesław i Anna Krupscy (YC Kielce) na „Four Winds”, Mirosław Zemke i Andrzej Zieliński (niezrzeszeni) na „Quancie”, Michał Śliwa i Krzysztof Glebow (niezrzeszeni) na „Barakam”, Zenon Jankowski i Krzysztof Nowakowski (JKM Gryf Gdynia) na „Oceannie” oraz Rafał i Dawid Sosnowscy (Yacht Club Sopot) na jachcie „Hedaa”.

W zawodach nie zabraknie też Jacka Roszyka (ŻLKS Poznań / C7 archisailing), srebrnego medalisty Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski ORC Samotników, który zwyciężył w czerwcowych regatach Gdynia 400.

– W tym sezonie mam dobre wyniki w regatach dwuosobowych,  postanowiłem więc  wystartować też w mistrzostwach Polski – mówi żeglarz. – Popłynę z Dominikiem Nowakiem z JKM Gryf Gdynia na jachcie „Smoke”.

Uczestników mistrzostw czekają trzy wyścigi. We wtorek 28 lipca krótki, dzień później średni, a 30 lipca wystartuje długi.

– Trasy prawdopodobnie będą podobne do tych z lat ubiegłych – tłumaczy Paweł Wilkowski, organizator regat. – Długi wyścig na dystansie około 300 Mm będzie biegł przez Ölands södra grund do Łeby, dookoła strefy wojskowej i z powrotem do Gdyni. Średni o długości 25-40 Mm i krótki liczący 10-15 Mm przeprowadzone zostaną na Zatoce Gdańskiej.

Długi wyścig będzie wspólny dla MŻMP ORC Doublehanded i regat załóg dwuosobowych SummerHeat Double. W tej drugiej imprezie, oprócz uczestników mistrzostw, wystartuje jeszcze siedem załóg – Grzegorz Rać i Maciej Raczkowski (niezrzeszeni) na „Purdze”, Krzysztof Kołakowski i Grzegorz Witer (Jachtklub Stoczni Gdańskiej) na „Diamancie 650”, Robert Wilkowski i Jakub Swat (niezrzeszeni) na „Double Scotch”, Ryszard Drzymalski i Krzysztof Mączkowiak (niezrzeszni) na „Konsalu II”, Łukasz Wasielewski i Tomasz Kulas (niezrzeszeni) na „Arietis”, Ryszard Skrzypkowski i Szymon Ruban (niezrzeszeni) na „Mik (904)” oraz Marek Limberger i Mariusz Maćkowiak (Sailor4x4) na „Marco Polo”.

Zakończenie Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC Doublehanded i regat SummerHeat Double planowane jest w niedzielę 2 sierpnia o godzinie 17 w Gdyni.

Organizatorem imprez jest START-UP Paweł Wilkowski, we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, a patronem medialnym portal Żeglarski.info. Regaty są częścią cyklu regat dwuosobowych Off-Short Racing i Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

Strona imprez

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ