< Powrót
8
października 2019
Tekst:
Mat. prasowe
Zdjęcie:
KS AZS AWFiS Gdańsk
Mistrzostwa Pomorza Optimist

Zaproszenie na Otwarte Mistrzostwa Pomorza w klasach Optimist oraz l’Equipe

W dniach 12-13 października w Górkach Zachodnich odbędą się Otwarte Mistrzostwa Pomorza w klasach Optimist gr. A i B oraz l’Equipe.

Regaty zostaną rozegrane w ramach V Memoriału Krzysztofa Zawalskiego – patrona Narodowego Centrum Żeglarstwa – jego twórcy, naukowca, pedagoga, przed laty wielokrotnego mistrza Polski w klasach Cadet, 420, Tornado.

Zgłosić się do regat można przez platformę SailingNet. Start do  pierwszego wyścigu zaplanowano w sobotę na godzinę 11.00. Regaty będą rozgrywane na akwenie Zatoki Gdańskiej w pobliżu ujścia Wisły Śmiałej w Górkach Zachodnich. Poprowadzą je sędziowie: Barbara Grabarz i Mirosław Rychcik. Planowane jest rozegranie ośmiu wyścigów.

Na liście zgłoszeń znajduje się między innymi, Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk), tegoroczna srebrna medalistka drużynowych mistrzostw Europy w klasie Optimist. Zapowiada się więc wysoki poziom rywalizacji.

Podczas zakończenia regat, w niedzielę o godzinie 15.00 , Narodowe Centrum Żeglarstwa uroczyście zakończy sezon żeglarski 2019. Organizatorzy na tą okazję zapraszają wszystkich żeglarzy, przyjaciół i sympatyków.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk przy współpracy z Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku oraz Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Regaty są dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zawiadomienie o Regatach

Regaty na Facebooku

PODZIEL SIĘ OPINIĄ