< Powrót
11
sierpnia 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
100 łodzi
Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podczas uroczystości towarzyszącej podpisaniu deklaracji o zakupie łodzi.

Otwarto oferty w przetargu na produkcję niemal 100 łodzi dla Pomorza

Trzy podmioty przystąpiły do przetargu na dostawę prawie 100 łodzi żaglowych dla samorządów z terenu województwa pomorskiego. We wtorek 10 sierpnia otwarto oferty, które złożyły firma Koga z Miastka, YachtSport z Mysłowic oraz konsorcjum firm Pro-Air z Gdyni, Tes-Yacht z Gdyni, Inter G z Ustki oraz System-Mast z Nieborowa.

W lutym b. r. deklarację dotyczącą zakupu 100 łodzi na potrzeby pomorskich gmin podpisał marszałek województwa Mieczysław Struk oraz 23 wójtów. Ostatecznie do gmin trafią 93 żaglówki. Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach przedsięwzięć strategicznych województwa pomorskiego – „Pętla Żuławska i Zatoka Gdańska” i „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Procedurę przetargową prowadzi gmina Pruszcz Gdański. We wstępnej ocenie ofert istotne były dwa wskaźniki. Pierwszym, mającym 60-procentowe znaczenie, była cena. Drugim, o wadze 40 procent był okres gwarancji i rękojmi na oferowane łodzie. Oferta firmy Koga opiewała na kwotę 3 431 700 zł przy 44-miesięcznym okresie gwarancji. Oferta złożona przez YachtSport to kwota 2 499 933 zł i 60 miesięcy gwarancji. Trzecia oferta złożona przez konsorcjum opiewa na kwotę 3 115 500 zł i 60 miesięcy gwarancji.

Po odczytaniu ofert gminni urzędnicy mają 60 dni na dalszą weryfikację. Najdalej w październiku dowiemy się, która łódka zostanie ostatecznie wybrana.

Jachty zakupione przez samorząd województwa będą służyć szkoleniu żeglarskiemu, m.in. w klubach i szkółkach żeglarskich oraz wodniackich drużynach harcerskich. To jedno z kluczowych zadań samorządów realizujących program wychowania morskiego pomorskiej młodzieży.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ