< Powrót
18
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Kpalion/Wikipedia
Rozwoju Żeglarstwa

Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Żeglarstwa już działa w Sejmie

3 lipca w Sejmie zawiązał się Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Żeglarstwa. W skład tego ponadpartyjnego ciała weszło dwudziestu pięciu posłów.

– W Parlamencie działa bardzo wiele zespołów, które mają na celu propagowanie idei i tematów ważnych dla danych posłów czy regionów – tłumaczy Wojciech Kossakowski, przewodniczący zespołu, a zarazem sternik motorowodny. – Dlatego zrodził się pomysł zawiązania parlamentarnego zespołu ds. rozwoju żeglarstwa. Chcemy przede wszystkim pomagać Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu, żeby rozwój żeglarstwa był jeszcze bardziej efektywny i skuteczny.

Zespół będzie się zajmował wszystkimi rodzajami żeglarstwa.

– Mamy szerokie spektrum działania i będziemy pracować nad wszystkimi ważnymi dla żeglarstwa sprawami – mówi Wojciech Kossakowski. – Od Optimistów, na których pływają małe dzieci, po takie wydarzenia, jak rejs „Daru Młodzieży” dookoła świata, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zespół liczy dwadzieścia pięć osób. Zasiadają w nim przedstawiciele różnych partii politycznych, m.in. Agnieszka Pomaska, mistrzyni Polski w klasie Optimist z 1994 roku (jako zawodniczka YKP Gdynia) i druga wicemistrzyni świata juniorek w klasie Mistral w 1998 roku (w barwach SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Katarzyna Lubnauer, posiadająca patent sternika morskiego.

– Trzeba pamiętać, że parlamentarny zespół ds. rozwoju żeglarstwa działa przede wszystkim ponadpartyjnie – dodaje Wojciech Kossakowski. – Takie grupy jednoczą wszystkich wokół idei i ważnych tematów. W tym wypadku są to sprawy żeglarstwa.

Delegacja zespołu odbyła już swoje pierwsze wyjazdowe konsultacje. W weekend 14-15 lipca Wojciech Kossakowski, Maciej Masłowski i Paweł Pudłowski spotkali się w Gdyni z Tomaszem Chamerą, prezesem PZŻ i Bogusławem Witkowskim, prezesem Pomorskiego Związku Żeglarskiego i wiceprezesem PZŻ. Posłowie mieli okazję zobaczyć Volvo Gdynia Sailing Days oraz zapoznać się z działalnością Polskiego i Pomorskiego Związku Żeglarskiego w zakresie upowszechniania żeglarstwa i edukacji morskiej.

Strona zespołu

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ