< Powrót
13
września 2019
mistrzostwa

Pary mieszane zapraszamy na Mistrzostwa Europy!

Od 8 do 11 października rozgrywane będą Mistrzostwa Europy dwuosobowych załóg mieszanych. Organizatorem imprezy jest Nastro Rosa series we współpracy ze Stowarzyszeniem klasy L30, Włoską Federacją Żeglarską i Eurosafem.

Żeglarki i żeglarze będą ścigać się na jachtach klasy L30 One Design, dostarczanych przez organizatora. Linia startu ulokowana będzie w Wenecji, a metą regat będzie Triest. W tym czasie będą odbywać się tam największe regaty świata, Barcolana Week. Organizacja Mistrzostw w formule „Mixed Double Hand Offshore” związana jest z ideą wprowadzenia tej żeglarskiej konkurencji na Igrzyska Olimpijskie we Francji w 2024 roku.

Z naszych informacji wynika, że nadal są wolne miejsca na liście startowej i można zgłosić polski team. Zainteresowanych startem w Mistrzostwach Europy prosimy o kontakt z kierownik Biura Sportu  Polskiego Związku Żeglarskiego, Eweliną Albrecht-Ziają, pod adresem mailowym: ewelina.albrecht@gmail.com.

PZŻ wprawdzie nie finansuje udziału w tych regatach, ale pomoże przygotować i wysłać zgłoszenie oraz, w miarę możliwości, wesprze w innych kwestiach organizacyjnych.

Informacje o regatach na stronie EUROSAF

PODZIEL SIĘ OPINIĄ