Bartłomiej Rutkowski
Dutch Youth Regatta
Paulina Rutkowska podczas Dutch Youth Regatta.

Paulina Rutkowska druga w Dutch Youth Regatta

Sześcioro Polaków ścigało się w dniach 30 maja – 2 czerwca w Dutch Youth Regatta. Najlepiej spisała się Paulina Rutkowska, która zajęła drugie miejsce wśród dziewczyn w klasie Optimist.

Paulina Rutkowska ma już za sobą zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw Europy i świata w klasie Optimist. Teraz młoda żeglarka YKP Gdynia świetnie popłynęła w Dutch Youth Regatta w holenderskim Workum. Zawodniczka zajęła siedemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej, a wśród dziewcząt była druga.

Gdyniankę wyprzedziła jedynie Yanne Broers z Holandii. Druga Polka startująca w tej klasie, Zofia Szcześniak (KS Zjednoczeni Bydgoszcz), regaty ukończyła na osiemnastej lokacie we flocie koloru kości słoniowej. W zawodach popłynęło 353 Optimiściarzy.

W Dutch Youth Regatta wystartowały również dwie polskie załogi klasy Nacra 15. Maja i Oskar Niemirowie zajęli trzynaste miejsce. Z kolei Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (obie załogi z UKS Navigo Sopot) szesnaste. Zwyciężyli Australijczycy Georgia Payne i Nathan Bryant.