< Powrót
19
maja 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
SailingNet
Pucharu Dziwnowa
Sobotni wyścig w Pucharze Dziwnowa.

Wiatr nie sprzyjał uczestnikom Pucharu Dziwnowa

Jeremi Szczukowski i Paulina Rutkowska to najlepsi zawodnicy zakończonego w niedzielę 19 maja Pucharu Dziwnowa. Były to drugie eliminacje do mistrzostw Europy i świata w klasie Optimist.

Podobnie jak w pierwszych eliminacjach – Pucharze KS „Zatoka” Puck – tak i w Pucharze Dziwnowa słaby wiatr nie sprzyjał młodym zawodnikom klasy Optimist. Choć zmagania miały rozpocząć się w czwartek 16 maja, pierwsze wyścigi udało się przeprowadzić dopiero dwa dni później.

Po siedmiu startach na pierwszym miejscu uplasował się Jeremi Szczukowski (Chojnicki Klub Żeglarski). Drugie miejsce zajęła Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), a trzecie Jacek Kalinowski (ChKŻ). Wśród dziewcząt druga była Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk), a trzecia Maja Kwiek (KS Spójnia Warszawa).

W rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, który pozwoli wyłonić reprezentantów na mistrzostwa świata i Europy, pierwsze miejsce zajęła Paulina Rutkowska, drugie Jeremi Szczukowski, trzecie Jacek Kalinowski. Na kolejnych lokatach uplasowali się Ignacy Oźminkowski (KS Spójnia Warszawa), Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko), Maciej Iliński (YKP Gdynia), Antoni Lipiński (ChKŻ), Oskar Ponto (YKP Gdynia) i Ewa Lewandowska.

Wyniki Pucharu Dziwnowa

Ranking Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist

PODZIEL SIĘ OPINIĄ