< Powrót
28
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
fb/Yacht Club Jermak
Świata klasy Vaurien

Pechowe Mistrzostwa Świata klasy Vaurien

Czterdzieste szóste miejsce zajęli Michał Damps i Jakub Bojanowski na Mistrzostwach Świata klasy Vaurien, które zakończyły się w sobotę 28 lipca w Travemünde.

Zawodnicy UKS Viking Kamienica Królewska i wicemistrzowie Polski przez całe regaty prezentowali równą formę. Dzięki temu w końcowej klasyfikacji znaleźli się na czterdziestej szóstej lokacie.

O dużym pechu mogą mówić tegoroczne mistrzynie Polski w klasie Vaurien. Aleksandra Jędryczka i Anna Mordas (Yacht Club Jermak) nieźle rozpoczęły zmagania, zajmując nawet miejsca w pierwszej trzydziestce, ale z powodu awarii łódki musiały opuścić ostatnie pięć wyścigów. Ostatecznie mistrzostwa ukończyły dopiero na czterdziestej dziewiątej lokacie.

Pięćdziesiąte czwarte miejsce zajęli Mateusz Weber i Patryk Mielewczyk, pięćdziesiąte ósme Adrian Wenta i Grzegorz Toruńczak (wszyscy UKS Viking Kamienica Królewska), a sześćdziesiąte Michał i Jakub Gantner-Krajmeccy (Yacht Club Jermak).

Podium w mistrzostwach należało do Hiszpanów. Złoty medal zdobyli Francesco Zampacavallo i Carlos Frances Armengot, srebrny Antonio Perez i Laura Llopiz, a brązowy Tirso Cerquieira Atares i Gonzalo Martinez Rodriguez.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ