< Powrót
8
maja 2019
Tekst:
Paweł Wilkowski
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
WarmUp

Pierwsze w sezonie regaty pełnomorskie WarmUp DOUBLE już w sobotę

Rozpoczynające się 11 maja o godz. 10 studwudziestomilowe regaty WarmUp DOUBLE w formule doublehanded stanowią pierwszą odsłonę cyklu regat Off-Short Racing. To jedyny na Bałtyku cykl regat pełnomorskich (offshorowych). W tym roku składa się on z 7 imprez rozgrywanych na przestrzeni całego sezonu żeglarskiego.

W regatach wystartują jachty w klasie przelicznikowej ORC (zgłoszono 8 jachtów) oraz w klasie MINI 650 (zgłoszono 2 jachty).

Tradycyjnie jachty zaprezentują się widzom przed startem na akwenie przy Akwarium Gdyńskim tuż przed sobotnim południem. Chwilę potem nastąpi start. Startujące jachty będzie można zatem oglądać niemal na wyciągniecie ręki. Początek trasy wyścigu organizator ustawił tak, by widzowie mieli możliwość podziwiania uczestników regat naprawdę z bliska.

Jak zwykle meta wyścigu zostanie ustawiona naprzeciwko Akwarium – bezpośrednio za falochronem gdyńskiej mariny. Najszybsze jachty  spodziewane są na mecie w niedzielę rano i przed południem.

Po zakończonym wyścigu, w niedzielę o godz. 12 uczestnicy regat wezmą udział w uroczystości rozpoczęcia pomorskiego sezonu żeglarskiego. A o godz. 17 zaplanowano uroczyste zakończenie regat i wręczenia nagród.

Zapraszamy do śledzenia na żywo zmagań żeglarzy za pomocą przygotowanego dla regat morskich systemu trackingu. System zacznie działać w sobotę o godzinie 11.50 i będzie dostępny aż do zakończenia regat przez ostatni jacht. Aby oglądać trasę i aktualne pozycje jachtów, wystarczy wejść w czasie trwania wyścigu na stronę doublehanded.gdynia.pl Na tej stronie można znaleźć również więcej informacji o wszystkich regatach cyklu Off-Short racing oraz o samym cyklu regat.

Na stronie @offshortracing na Facebooku można będzie zobaczyć zdjęcia przesyłane z jachtów w wyścigu, komentarze do tego, co na trasie, niewykluczone są też transmisje wideo.

Organizatorzy regat zapraszają do kibicowanie uczestnikom, zarówno na żywo w Gdyni, jak i przed ekranem komputera.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ