Alfred Farré
43. Christmas Race Palamós
Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski podczas wyścigu.

Podium w 43. Christmas Race Palamós bez Polaków

Nie udało się naszym załogom w klasie 420  zdobyć medali w zakończonych w sobotę 22 grudnia regatach 43. Christmas Race Palamós.

Dwanaście polskich załóg klasy 420 wystartowało w środę w 43. Christmas Race Palamós w Hiszpanii. Z powodu trudnych warunków – w czwartek i sobotę brak wiatru – w ciągu czterech dni odbyło się tylko sześć wyścigów.

Polscy zawodnicy w Palamós. Fot. Stanisław Mickiewicz.

Najwyżej w klasyfikacji uplasowali się Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (ChKŻ/OKŻ Olsztyn), który zajęli dwudzieste piąte miejsce (dziewiąte w kategorii U17). Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (KS Spójnia Warszawa) oraz Zofia Korsak i Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa) uplasowały się odpowiednio na trzydziestej piątej i trzydziestej szóstej lokacie (czwartym i piątym w kategorii U17 kobiet).

Pozostali Polacy regaty zakończyli na dalszych miejscach. Pierwszą lokatę zajęła niemiecka załoga Sophie Steinlein i Jonas Royla, a drugą i trzecią Włosi – Demetrio Sposato i Gabriele Centrone oraz Riccardo Sepe i Ettore Cirillo.