< Powrót
18
grudnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Alfred Farré
43. Christmas Race Palamós

Dwudziestu czterech Polaków popłynie w Palamós

Dwanaście polskich załóg w klasie 420 wystartuje w 43. Christmas Race Palamós. Pierwsze wyścigi rozpoczną się w środę 19 grudnia.

Blisko czterystu zawodników w siedmiu klasach będzie przez cztery dni rywalizowało w 43. edycji hiszpańskich regat Christmas Race Palamós. Wśród uczestników nie zabraknie Polaków, którzy w tym roku wystartują tylko w klasie 420.

W kategorii U17 popłyną Korneliusz Dębak i Filip Kurczewski (Chojnicki Klub Żeglarski/MKŻ Żnin), Ludwik Grzelak i Marcel Montrymowicz (OKŻ Olsztyn/ChKŻ), Rafał Pogorzelski i Julian Gloeh (ChKŻ/MKS Dwójka Warszawa), Jan Turczynowicz i Antoni Sapijaszko (KS Spójnia Warszawa), Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (KS Spójnia Warszawa), Agnieszka Pawłowska i Dominika Ołowiak (ChKŻ/YKP Gdynia), Zofia Korsak i Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa), Marcel Woletek i Filip Fajfer (MKS Dwójka Warszawa/KŻ Horn Kraków), Mateusz Szweda i Jacek Muszyński (KS Spójnia Warszawa), Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (ChKŻ/OKŻ Olsztyn) oraz Emilia Roszkowska i Tomek Santorowski (KS Spójnia Warszawa). Z kolei w kategorii U19 wystartują Magdalena Jagiełło i Nina Machowicz (MKS Dwójka Warszawa).

W poprzednich latach Polacy odnosili w Palamós sukcesy – w 2017 roku Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) i Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasie Laser Standard, w 2016 roku Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) byli drudzy w klasie 49er, a Filip Ciszkiewicz trzeci w Laserze Standardzie, a w 2015 roku team Buksak – Wierzbicki był trzeci w 49er.

Tegoroczne zmagania rozpoczną się w środę 19 grudnia i potrwają cztery dni. 43. Christmas Race Palamós zakończą się w sobotę 22 grudnia.

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ