< Powrót
8
sierpnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Patrik Pollak
Techno 293

Polacy w czołówce po trzech dniach mistrzostw świata w klasie Techno 293 i Techno 293 Plus

Czwarte miejsce Kamila Manowieckiego to najlepszy wynik wśród naszych reprezentantów na mistrzostwach świata w klasie Techno 293 i Techno 293 Plus.

Dwudziestu siedmiu Polaków wystartowało w poniedziałek 6 sierpnia w zmaganiach najlepszych zawodników windsurfingowych klas Techno 293 i Techno 293 Plus. Po trzech dniach rywalizacji mamy powody do zadowolenia.

Najlepiej w mistrzostwach na razie spisuje się Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który po ośmiu wyścigach zajmuje czwarte miejsce w grupie Youch (U17) mężczyzn. Następny z Polaków, Michał Polak (Gdański Klub Żeglarski) jest siedemnasty. Trzydziestą lokatę zajmuje Dominik Lewiński (GKŻ), a trzydziestą trzecią Julian Wardaszko (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Reszta Polaków nie zakwalifikowała się do złotej floty.

W rywalizacji dziewcząt U17 najlepiej spisują się Karina Filip (GKŻ) i Agata Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot), zajmując odpowiednio dziewiętnaste i dwudzieste miejsce po siedmiu wyścigach. Reszta zawodniczek z naszego kraju zajmuje dalsze lokaty.

Cieszą również wyniki grupy juniorów (U15). Wśród chłopców na jedenastym miejscu jest Konrad Machura, na trzynastym Milo Sołomko, na piętnastym Krzysztof Żarnowski (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot), a na szesnastym Filip Dmochowski (GKŻ). Z kolei wśród dziewcząt szósta jest Aleksandra Wasiewicz, dziewiąta Linda Falkiewicz (obie SKŻ Ergo Hestia Sopot), a osiemnasta Wiktoria Giec (YKP Warszawa).

Jedyny Polak w mistrzostwach świata Techno 293 Plus, Adam Żarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), zajmuje w grupie U19 czternastą lokatę.

Mistrzostwa potrwają do soboty 11 sierpnia.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ