< Powrót
2
sierpnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Patrik Pollak
Techno 293

Ruszają Mistrzostwa Świata w klasie Techno 293 i Techno 293 Plus

Dwudziestu siedmiu Polaków weźmie udział w mistrzostwach świata w klasie Techno 293 i Techno 293 Plus. Pierwsze wyścigi zaczynają się w poniedziałek 6 sierpnia.

W organizowanej w łotewskiej Lipawie imprezie weźmie udział 302 windsurferów z całego świata. Młodsi wystartują w mistrzostwach świata Techno 293 w kategorii U15 i U17, a starsi będą rywalizowali w mistrzostwach świata Techno 293 Plus w kategorii U19 i Open.

W zawodach wystartuje dwudziestu siedmiu Polaków. W kategorii Junior (U15) Milo Sołomko, Konrad Machura, Aleksandra Wasiewicz i Linda Falkiewicz (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot), Filip Dmochowski i Julia Augustynowicz (oboje Gdański Klub Żeglarski), Jan Her i Zuzanna Żmuda (oboje YKP Warszawa).

W kategorii Youth (U17) popłyną Agata Zych, Lidia Sulikowska, Kamil Manowiecki, Nell Ryan, Julian Wardaszko, Antoni Siwek, Aleksander Niziołek, Krzysztof Żarnowski, Katarzyna Szczęch (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot), Karina Filip, Maja Bartkowska, Michał Polak, Antoni Antoniewski, Daniel Ugniewski, Dominik Lewiński, Anna Igielska (wszyscy Gdański Klub Żeglarski) oraz Iga Stępczyńska i Marlena Szlaska (YKP Warszawa).

W mistrzostwach świata Techno 293 Plus wystartuje tylko Adam Żarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) – w kategorii Youth, czyli U19.

Dwa lata temu na mistrzostwach świata Patrycja Lis (Baza Mrągowo) zdobyła srebrny medal, a na mistrzostwach Europy Lidia Sulikowska brązowy. Rok temu na mistrzostwach świata najlepiej spisała się Nell Ryan, która zajęła trzynaste miejsce. Z kolei w kwietniu nasi reprezentanci w klasie Techno 293 Plus zdobyli kwalifikację na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires w październiku tego roku.

Rozpoczęcie mistrzostw świata odbędzie się w sobotę 4 sierpnia, a dwa dni później ruszą pierwsze wyścigi. Uroczyste zamknięcie imprezy i rozdanie medali zaplanowano w sobotę 11 sierpnia o godzinie 20.

Strona mistrzostw

PODZIEL SIĘ OPINIĄ