< Powrót
7
kwietnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle, Piotr Oleksiak
Zdjęcie:
Patrik Pollak
Techno 293 Plus
Lidia Sulikowska podczas wyścigów.

ME Techno 293 Plus: Mamy kwalifikację do Buenos Aires!

Na Sycylii zakończyły się Mistrzostwa Europy Techno 293 Plus. Dzięki dobrym wynikom naszych reprezentantów udało się zdobyć kwalifikację na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires.

Z polskich zawodników najlepiej spisała się Lidia Sulikowska. Żeglarka SKŻ Ergo Hestia Sopot przez całe mistrzostwa pływała równo, jednak nie udało jej się zająć miejsca na podium. Ostatecznie Lidia zajęła szóste miejsce, a ósme, biorąc pod uwagę również windsurferki spoza Europy.

– Liczyłam na lepszy rezultat, więc nie jestem do końca zadowolona – mówi Lidia Sulikowska. – Warunki na mistrzostwach były zmienne – przez dwa dni wiał silny wiatr, przez trzy dni słaby. Teraz skupiam się na startach w klasie RS:X – przede mną mistrzostwa Europy w Sopocie i mistrzostwa świata we Francji.

Druga z Polek, Agata Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot), zajęła trzydzieste piąte miejsce wśród Europejek i czterdzieste w klasyfikacji generalnej.

Spośród chłopców najwyższe wyniki osiągnęli zawodnicy SKŻ Ergo Hestia Sopot. Adam Żarnowski zajął siedemnaste miejsce, a Kamil Manowiecki dwudzieste trzecie (w klasyfikacji generalnej uplasowali się oni odpowiednio na dwudziestej i dwudziestej siódmej lokacie).

Mistrzostwa Europy Techno 293 Plus zakończyły się zdobyciem dla Polski kwalifikacji na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires. Nie wiadomo jednak jeszcze, którzy zawodnicy będą nas reprezentowali w październiku w Argentynie.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ