< Powrót
28
lutego 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Laurens Morel
Maarten Heineken Regatta
W regatach weźmie udział ponad 100 jednostek.

Polacy popłyną w St. Maarten Heineken Regatta 2023

Trzy polskie jachty – „I Love Poland”, „Hultaj” i „WindWhisper” – wezmą udział w zbliżającej się 43. edycji St. Maarten Heineken Regatta 2023. Start już w czwartek 2 marca.

Hasła reklamujące te regaty nie pozostawiają złudzeń – to wielka i prestiżowa impreza z biznesowym udziałem wielu znanych firm. Organizatorzy awizują ją jako największą na morzach ciepłych. W St. Maarten Heineken Regatta wystartują jednokadłubowce i wielokadłubowce, profesjonalne załogi, ale także turyści i rodziny mieszkające na łodziach. „Krystalicznie czysta woda i chłodne wiatry od północnego-wschodu mają dawać poczucie komfortu żeglującym po Karaibach uczestnikom St. Maarten Heineken Regatta” – piszą organizatorzy imprezy. A wszystko to w otoczce wielu imprez towarzyszących.

W 43. edycji ma wziąć udział 101 jachtów z 26 krajów. Na liście zgłoszeń są załogi m.in. z Australii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Szwecji, Norwegii i Polski. Będą ścigać się przez cztery dni, od czwartku 2 marca do niedzieli 5 marca.

W tegorocznych zmaganiach nie zabraknie też jachtów pod biało-czerwona banderą. W regatach popłyną trzy polskie jednostki: „I Love Poland” z kapitanem Grzegorzem Baranowskim, „Hultaj” z Szymonem Kuczyńskim i Anną Jastrzębską oraz „WindWhisper” z Pablem Arrartem. Wszystkie startowały w zakończonych niedawno regatach RORC Carribean 600, także rozgrywanych na Karaibach, gdzie pokazały się z dobrej strony.

Także w St. Maarten Heineken Regatta możemy się spodziewać dobrych wyników. Przypomnijmy, rok temu w tych regatach pierwsze miejsce w klasie CSA 1 zajął jacht „Sailing Poland”, a trzecie „I Love Poland”.

Uroczyste zamknięcie regat i rozdanie nagród, które odbędzie się w niedzielę, uświetni swoim występem Koffee, czyli zdobywca nagrody Grammy, która na dużej scenie we wiosce regatowej wzniesie toast za finał 43. edycji tej karaibskiej imprezy.

Strona regat 

Co myślisz o tym artykule?
+1
3
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ