< Powrót
28
kwietnia 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tomas Moya/World Sailing
Hyeres
Zwycięzcy w klasie 49er Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki.

Polacy świetnie zaprezentowali się w Hyeres

Zofia Klepacka z Legii Warszawa pierwsza, a Małgorzata Białecka reprezentująca SKŻ Ergo Hestia Sopot trzecia – to rezultaty rewelacyjnych Polek na zakończenie żeglarskiego Pucharu Świata w Hyeres. Ale znakomite wyniki w klasie RS:X kobiet to nie jedyne polskie sukcesy we francuskich zawodach.

Małgorzata Białecka trzecie miejsce zawdzięcza świetnemu wyścigowi medalowemu, który wygrała. Zofia Klepacka była faworytką tych regat i już drugiego dnia zawodów założyła żółtą koszulkę liderki. Nie oddała jej do końca.

W klasie 49er niepokonani okazali się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań). Na piątym miejscu ulokowali się Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk).

W RS:X Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajął ostatecznie 7 lokatę, a Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) uplasował się na 12 miejscu. Tuż za nim ulokował się Maciej Kluszczyński (Dobrzyński Klub Żeglarski). Jego klubowy kolega Radosław Furmański zajął 18 miejsce.

W sobotę Agata Barwińska (MOS SSW Iława) ścigająca się w klasie Laser Radial zakwalifikowała się do niedzielnego wyścigu medalowego zajmując w kwalifikacjach ósme miejsce. Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski) zakończyła regaty w Hyeres na 35 miejscu.

Pełne wyniki regat i lokaty wszystkich Polaków w poszczególnych klasach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ