< Powrót
19
kwietnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Pedro Martinez/Sailing Energy/World Sailing
Puchar Świata w Hyères

Puchar Świata w Hyères: Czy będą złote krążki?

Dziewiętnastu Polaków wystartuje w trzecich regatach bieżącej edycji Żeglarskiego Pucharu Świata. Zmagania w Hyères rozpoczną się we wtorek, 24 kwietnia.

Puchar Świata w Hyères dobrze zapisał się w pamięci polskich zawodników. W 2016 roku Zofia Klepacka-Noceti (wówczas YKP Warszawa, obecnie Legia Warszawa) i Piotr Myszka (KS AZS AWFiS Gdańsk) zdobyli złote, a Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) srebrny medal w klasie RS:X. W 2017 roku Zofia Klepacka-Noceti ten wynik powtórzyła, a Piotr Myszka był drugi. Już w przyszłym tygodniu cała trójka będzie miała szanse po raz kolejny powalczyć o podium.

Oprócz nich we Francji w klasie RS:X wystartują Agnieszka Bilska (Gdański Klub Żeglarski), Kamila Smektała (YKP Warszawa), Karolina Lipińska, Maja Dziarnowska i Małgorzata Białecka (wszystkie SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Maciej Kluszczyński i Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski) i Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W klasie 49er będą nas reprezentowali Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk) oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań). Z kolei w 470 popłyną Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/Chojnicki Klub Żeglarski), które na początku kwietnia w Pucharze Księżniczki Zofii na Majorce zaskakująco nie zakwalifikowały się do złotej floty.

W klasie Laser Radial rywalizować będą dwie Polki – Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski).

Puchar Świata w Hyères rozpocznie się we wtorek, 24 kwietnia. Klasy RS:X i 49er będą się ścigały do soboty 28 kwietnia, a Laser Radial i 470 do niedzieli 29 kwietnia.

Więcej informacji

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ