< Powrót
7
kwietnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jesus Renedo/Sailing Energy/Trofeo Princesa Sofia Iberostar
Puchar Księżniczki Zofii

Puchar Księżniczki Zofii 2018: Paweł Tarnowski ze złotem!

Na Majorce zakończyły się zmagania o Puchar Księżniczki Zofii. Najlepszym z Polaków okazał się Paweł Tarnowski, który zajął pierwsze miejsce w klasie RS:X.

Reprezentant SKŻ Ergo Hestia Sopot spisywał się świetnie przez całą imprezę, pływając równo i utrzymując kontakt z liderem, Francuzem Louisem Giardem. Paweł Tarnowski prawdziwy popis umiejętności dał w wyścigu medalowym, w którym zajął pierwsze miejsce, dzięki czemu o dwa punkty wyprzedził swojego rywala. Reprezentant Polski powtórzył tym samym wynik z zeszłego roku, kiedy w Pucharze Księżniczki Zofii również zdobył złoty medal.

Do wyścigu medalowego nie zakwalifikowali się pozostali nasi windsurferzy. Najwyżej z nich uplasował się Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), który ukończył regaty na dwudziestej lokacie.

W wyścigu medalowym RS:X kobiet wystartowały dwie Polki – Zofia Klepacka-Noceti (Legia Warszawa) i Kamila Smektała (YKP Warszawa). Pierwsza z nich, ubiegłoroczna zwyciężczyni Pucharu Księżniczki Zofii, została niestety zdyskwalifikowana i ukończyła regaty na szóstym miejscu. Kamila z kolei wygrała wyścig medalowy, co jednak nie pozwoliło jej awansować w tabeli i zajęła ostatecznie dziesiątą lokatę.

W klasie 49er w wyścigu medalowym wzięli udział Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk) oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot). Pierwsza z załóg zajęła dobre drugie miejsce w ostatnim wyścigu, a piąte w klasyfikacji końcowej. Dominik i Szymon natomiast dopłynęli na dziewiątej lokacie i ostatecznie regaty zakończyli na szóstym miejscu.

W pozostałych klasach Polakom nie udało się awansować do wyścigów medalowych. W klasie 470 mężczyzn najlepiej popłynęli Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn/MKS 2 Warszawa), którzy zajęli pięćdziesiąte drugie miejsce, a kobiet Antonina Marciniak i Hanna Dzik (Baza Mrągowo/YKP Gdynia), które były dwudzieste czwarte.

W klasie 49erFX siostry Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn) zajęły osiemnaste miejsce. Na Finnie Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń), najlepszy z Polaków, ukończył Puchar Księżniczki Zofii na dwudziestej lokacie. Najlepiej nie poszło również naszym Laserom. W Standardzie Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) był czterdziesty dziewiąty, a w Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) trzydziesta pierwsza.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ