< Powrót
5
kwietnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jesus Renedo/Sailing Energy/Trofeo Princesa Sofia Iberostar
Puchar Księżniczki Zofii

Puchar Księżniczki Zofii 2018 – Paweł Tarnowski w czołówce

Za nami cztery dni zmagań o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. Z ekipy polskich zawodników najlepiej spisuje się Paweł Tarnowski, który zajmuje trzecie miejsce w klasie RS:X.

Przed nami kluczowe starty, które zadecydują, komu uda się popłynąć w sobotę w medalowych wyścigach. Choć jeszcze wiele może się wydarzyć, to już widać, że trudno będzie powtórzyć świetny wynik z 2017 roku, kiedy zdobyliśmy dwa złote i jeden srebrny medal.

Aktualnie najlepiej z Polaków spisuje się Paweł Tarnowski, który po ośmiu wyścigach zajmuje trzecie miejsce w klasie RS:X. Traci on pięć punktów do drugiego w tabeli Duńczyka Sebastiana Fleischera i dziewiętnaście do Francuza Louisa Giarda. Następny Polak, Maciej Kluszczyński (Dobrzyński Klub Żeglarski), jest na dziewiętnastej lokacie. W rywalizacji RS:X kobiet Zofia Klepacka-Noceti (Legia Warszawa) po ośmiu wyścigach jest ósma, a Kamila Smektała (YKP Warszawa) dziewiąta.

Medalowego miejsca nie udało się utrzymać Łukaszowi Przybytkowi i Pawłowi Kołodzińskiemu (KS AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49er. Żeglarze ostatnie trzy wyścigi kończyli w drugiej dziesiątce, przez co spadli na piąte miejsce. Znacznie lepiej spisywali się za to Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot), którzy wyprzedzili kolegów z kadry i są obecnie na czwartej lokacie. W klasie 49erFX siostry Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn) są na piętnastym miejscu.

W wyścigach finałowych na pewno nie zobaczymy Agnieszki Skrzypulec i Irminy Mrózek-Gliszczynskiej (SEJK Pogoń Szczecin/Chojnicki Klub Żeglarski), które nie zakwalifikowały się do złotej floty. Udało się to natomiast Antoninie Marciniak i Hannie Dzik (Baza Mrągowo/YKP Gdynia), które są dwudzieste piąte. Wśród mężczyzn żadna z dwóch polskich załóg nie zweszła do złotej floty.

W klasie Laser Standard tylko Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) zakwalifikował się do złotej floty, w której zajmuje czterdzieste czwarte miejsce. Z kolei w Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) jest dwudziesta czwarta. Natomiast po ośmiu wyścigach Finnistów najlepszy z Polaków, Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń), jest dwudziesty pierwszy.

Zmagania o Puchar Księżniczki Zofii potrwają jeszcze dwa dni. W sobotę 7 kwietnia przeprowadzone zostaną wyścigi medalowe.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ