< Powrót
17
sierpnia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/Scamp
mistrzostwach Europy ORC
Załoga jachtu „Scamp 27”.

Polacy z brązowym medalem na mistrzostwach Europy ORC

Trzecie miejsce w grupie A w zakończonych w sobotę 17 sierpnia mistrzostwach Europy ORC zajął polski jacht „Scamp 27”.

Dwie polskie jednostki wystartowały w środę 14 sierpnia w mistrzostwach Europy ORC w Oxelösund w Szwecji – „Scamp 27”, który rywalizował w grupie A, oraz „PGO Good Speed”, ścigający się w grupie C.

Po czterech dniach zmagań trzecie miejsce w grupie A wywalczyli żeglarze z jachtu „Scamp 27” – Witold Karałow – sternik, Kuba Marciniak, Grzegorz Goździk, Piotr Obidziński, Mikołaj Gielniak, Andrzej Grabowski, Kuba Jankowski, Maciej Ślusarek, Maciej Gnatowski, Andrzej Brochocki i Mateusz Zieniewicz. Pierwsze miejsce zajął duński „TAROK VII”, a drugie fiński „Zer0emission”.

„PGO Good Speed” dowodzony przez Łukasza Trzcińskiego, rywalizujący w znacznie liczniejszej grupie C, ostatecznie zajął dwudzieste szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i czternaste we flocie korynckiej, w której znajdują się załogi amatorskie. Złoto trafiło do estońskiego jachtu „Matilda 4”.

Najbliższą dużą imprezą w formule ORC będą Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg wieloosobowych, które rozpoczną się 22 sierpnia w Gdańsku.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ