< Powrót
9
kwietnia 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Jacek Kwiatkowski/Facebook
Baikal Sailing Week

Polacy ze złotem w Baikal Sailing Week

Rozegrany w mroźnej syberyjskiej scenerii Baikal Sailing Week 2018 stał pod znakiem dominacji polskich zawodników klasy DN. Całotygodniowe wydarzenie jest cyklem obejmującym kilka imprez bojerowych rozgrywanych na jeziorze Bajkał, a nasi bojerowcy w każdej z nich zajęli czołowe lokaty.

Najlepszy wśród Polaków okazał się Jarosław Radzki. Zawodnik KKS Warmia Olsztyn zwyciężył w Pucharze Azji i Pucharze Bajkału. Był też srebrnym medalistą otwartych mistrzostw Rosji. Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) zwyciężył w mistrzostwach Rosji, a srebro wywalczył w Pucharze Bajkału i Pucharze Azji.

Kolejni Polacy w czołówce to Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), który był trzeci w mistrzostwach Rosji oraz Marek Stefaniuk (MKŻ Gizycko) trzeci w mistrzostwach Azji. To nie jedyni Polacy w pierwszych dziesiątkach tych trzech imprez. Pełne rezultaty zamieszcza na swojej stronie Flota Rosyjska DN.

W poniedziałek 9 kwietnia nasi reprezentanci wracają do Polski. Bojerowy tydzień na Bajkale był ostatnią imprezą klasy DN w tym sezonie.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ