< Powrót
4
listopada 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Paweł Tarnawski
Mandelieu
Polscy zawodnicy na zakończeniu regat.

Polak zwycięzcą Pucharu Europy w klasie O’pen Skiff

Nasi reprezentanci zdominowali ostatnie tegoroczne zawody O’pen Skiff Eurochallange, które zakończyły się w niedzielę 3 listopada w Mandelieu we Francji. Najwyżej, na drugim miejscu, uplasowała się Liwia Liszkiewicz, a zwycięzcą całego cyklu w grupie U13 został Maksymilian Betlejewski.

Regaty we Francji były trzecią, ostatnią imprezą tegorocznego cyklu O’pen Skiff Eurochallange. Wcześniej, w kwietniu i maju, wyścigi przeprowadzono w Palermo i Sopocie. W Mandelieu od 1 do 3 listopada rywalizowało 101 zawodników z całej Europy. Wśród nich było 22 Polaków.

W grupie U13 najlepiej spisali się Liwia Liszkiewicz (OKŻ Olsztyn) i Maksymilian Betlejewski (MKŻ Arka Gdynia), którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Na miejscach od szóstego do dziewiątego uplasowali się z kolei Gita van der Voort, Bartłomiej Wrzosek (oboje KŻ Horn Kraków), Jan Suchocki (MKŻ Arka Gdynia) i Józef Krasowski (KS Spójnia Warszawa). Zwyciężył Włoch Luigi Veniero.

W grupie U17 trzecie miejsce zajął Max Berliński (MKŻ Arka Gdynia), a czwarte Kacper Bąk (KŻ Horn Kraków). Szósty był Igor Rudek (MKŻ Arka Gdynia), ósma Katarzyna Wajdowska (KŻ Horn Kraków), a dziewiąta Zuzanna Rodzeń (MKŻ Arka Gdynia).

W całym cyklu O’pen Skiff Eurochallange w grupie U13 zwyciężył Maksymilian Betlejewski, trzecia była Liwia Liszkiewicz, a piąty Jan Suchocki. Natomiast w grupie U17 trzecie miejsce zajął Kacper Bąk, a czwarte Igor Rudek.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ