< Powrót
8
marca 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jose Jordan
OptiOrange Valencia 2020
Zmagania podczas OptiOrange Valencia 2020.

Polka trzecia w regatach OptiOrange Valencia 2020

Paulina Rutkowska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji dziewcząt w zakończonych w niedzielę 8 marca regatach OptiOrange Valencia 2020.

346 Optimiściarzy z całego świata, w tym 15 z Polski, wystartowało w piątek 6 marca w regatach OptiOrange Valencia 2020. W Hiszpanii panowały dobre warunki, dzięki czemu udało się przeprowadzić siedem z ośmiu zaplanowanych wyścigów.

W zawodach najwyżej w klasyfikacji uplasował się Mateusz Gigielewicz (Giżycka Grupa Regatowa), który zajął siedemnaste miejsce. Dwudziesta była Paulina Rutkowska, która jednocześnie była trzecia w gronie kobiet. Jest to kolejny dobry wynik reprezentantki Yacht Klubu Polski Gdynia, która była piąta wśród dziewczyn w zakończonych 16 lutego regatach 31. International Palamós Optimist Trophy.

Czterdziestą pierwszą lokatę zajął Patryk Chełkowski (Giżycka Grupa Regatowa), pięćdziesiątą siódmą Aleksandra Bobrowska (UKS Barnim Goleniów), a sześćdziesiątą ósmą Szymon Kolka (YKP Gdynia). Pozostali zawodnicy z Polski regaty zakończyli w srebrnej, brązowej i szmaragdowej.

W regatach OptiOrange Valencia 2020 zwyciężył Szwed Philip, druga była Szwajcarka Marie Mazuay, a trzecie miejsce zajął Leo Birgersson, także ze Szwecji.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ