< Powrót
30
maja 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
mat. prasowe
Kite
Polki oraz ich trener Tomasz Janiak na podium azjatyckich mistrzostw.

Polki triumfowały w mistrzostwach Azji Formuły Kite

Magdalena Woyciechowska z SKŻ Ergo Hestia Sopot zwyciężyła w zakończonych w środę 29 maja Mistrzostwach Azji Formuły Kite. Jej klubowa koleżanka Julia Damasiewicz zajęła drugą lokatę, a trzecia była Australijka Natalie Flintrop-Clarke.

– Melduję, że wracamy z tarczą, plan wykonany – skomentował udział Polek w chińskich regatach ich trener Tomasz Janiak. – Magda wygrała zawody, a Julka była druga. Tym samym obie zebrały punkty potrzebne do uplasowania się w Top 10 światowego rankingu. A to z kolei oznacza, że dwie Polki zakwalifikowały się do igrzysk sportów plażowych, które odbędą się w październiku w San Diego.

Sukcesu Polkom pogratulowała ich australijska konkurentka. Natialie Flintrop-Clarke napisała w mediach społecznościowych, że Magda i Julia wykonały dobrą robotę. Natomiast wśród Azjatek najlepsza była reprezentantka gospodarzy Jingle Chen.

Podczas zawodów rozegrano 16 wyścigów. Zwycięstwo dało 14-letniej Magdalenie pierwszy mistrzowski tytuł wywalczony na zawodach tej rangi. Polska triumfatorka radziła sobie w tych regatach bardzo dobrze i mimo popełnionych kilku błędów taktycznych, w kolejnych dniach  utrzymywała czołową lokatę.

Błędów, zwłaszcza przy słabszym wietrze, nie ustrzegła się także faworytka mistrzostw Jingle Chen. Nasze reprezentantki umiejętnie wykorzystały jej potknięcia, równocześnie systematycznie umacniając swoją przewagę. W rezultacie osiągnęły cel, jakim była kwalifikacja do jesiennych igrzysk w USA.

Wyniki medalistów:

Mężczyźni (Open)
1 Denis Taradin (RUS) – 14 pkt
2 Mario Calbucci (ITA) – 30 pkt
3 Ejder Ginyol (TUR) – 39 pkt

Kobiety (Open)
1 Magdalena Woyciechowska (POL) – 22 pkt
2 Julia Damasiewicz (POL) – 32 pkt
3 Natalie Flintrop-Clarke (AUS) – 41 pkt

Mężczyźni (Azja)
1 Max Maeder (SNG) – 57 pkt
2 Qibin Huang (CHN) – 86 pkt
3 Zhang Hao Ran (CHN) – 95 pkt

Kobiety (Azja)
1 Jingle Chen (CHN) – 44 pkt
2 Benyapa Jantawan (THA) – 55 pkt

Pełne wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ