< Powrót
11
października 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Elena Giolai/Fraglia Vela Riva
2nd Autumn Meeting Trofeo Ezio Torboli
Zmagania Optimistów na Gardzie.

Polscy Optimiściarze pościgają się na Gardzie

Blisko 300 zawodników klasy Optimist, w tym 25 Polaków, wystartuje w piątek 11 października w regatach 2nd Autumn Meeting Trofeo Ezio Torboli na włoskim jeziorze Garda.

Wraz z nadchodzącą jesienią coraz częściej nasi młodzi zawodnicy będą pojawiali się na cieplejszych, zagranicznych akwenach. Jedna z pierwszych tego typu imprez rozpoczyna się w piątek 11 października na jeziorze Garda. W trzydniowych regatach 2nd Autumn Meeting Trofeo Ezio Torboli wystartuje 281 zawodników z całego świata, w tym 25 z Polski.

Optimiściarze będą rywalizować w dwóch grupach – juniorów (roczniki 2004-2008) i cadetów (2009-2010), czyli odpowiednio w naszych grupach A i B. Czeka ich 9 wyścigów.

Wśród juniorów z Polski wystartują m.in. Jacek Kalinowski i Jeremi Szczukowski (obaj z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego), którzy 24 sierpnia zdobyli we Włoszech srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy klasy Optimist. Z kolei w grupie cadetów popłynie m.in. Filip Bil (YK Stal Gdynia), zwycięzca tegorocznego Pucharu Opti w kategorii 10-latków (chłopców).

Pierwszy wyścig 2nd Autumn Meeting Trofeo Ezio Torboli zaplanowany jest po godzinie 12 w piątek 11 października. Regaty potrwają do niedzieli 13 października.

Strona regat 2nd Autumn Meeting Trofeo Ezio Torboli

PODZIEL SIĘ OPINIĄ