< Powrót
16
maja 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
mat. prasowe
kl. 470

Polskie załogi powalczą w Mistrzostwach Europy kl. 470

W Burgas rozpoczęły się dziś (16 maja) Mistrzostwa Europy kl. 470. Impreza potrwa do 24 maja, a wśród startujących ekip nie zabraknie Polaków.

Na liście startowej bułgarskich reat w klasyfikacji mężczyzn znaleźli się Maciej Sapiejka i Dominik Janowski (SEJK Pogoń Szczecin) oraz Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKZ Olsztyn).

W klasyfikacji kobiet Polskę reprezentować będą Irmina Mrózek-Gliszczynska (ChKŻ Chojnice) i Antonina Marciniak (Baza Mrągowo). Takie zestawienie zawodniczek to wynik niedawnego rozpadu reprezentacyjnego duetu Irminy z Agnieszką Skrzypulec, który początkowo miał startować w Bułgarii. Z kolei Antonina miała wystartować w parze z Hanną Dzik (YKP Gdynia) – jednak jak powiedział nam trener Zdzisław Staniul – Hania musiała zostać w kraju z powodu pozasportowych obowiązków.

W Bułgarii nie wystartuje też Agnieszka Skrzypulec z nową partnerką Jolantą Ogar (obie SEJK Pogoń Szczecin). Nie wiadomo też, jak dotąd, czy nowa załoga będzie walczyć w mistrzostwach świata klas olimpijskich w żeglarstwie, które 30 lipca rozpoczną się w Aarhus.

Środa jest dniem rejestracji załóg i pomiarów łódek. Ceremonia uroczystego otwarcia mistrzostw zaplanowana jest na jutro, a do pierwszych wyścigów kwalifikacyjnych załogi wystartują w sobotę, 19 maja. Wyścig medalowy i zakończenie regat odbędą się w czwartek, 24 maja.

Strona mistrzostw

PODZIEL SIĘ OPINIĄ