< Powrót
13
stycznia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
NMM

Pomorskie ferie pod żaglami

16 stycznia w województwie pomorskim zaczynają się ferie zimowe. Potrwają do 29 stycznia. Na ten okres muzea przygotowały specjalne propozycje dla dzieci i młodzieży – również z akcentami żeglarskimi.

Bogatą ofertę jak co roku ma Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. W Spichlerzach na Ołowiance odbędą się zajęcia „Mali nawigatorzy w wielkim muzeum”, na których najmłodsi będą ćwiczyć orientację w muzealnych salach. Uczestnicy w ramach „Co kryje wyobraźnia? Wywiad z zabytkiem” dowiedzą się także, jakie przedmioty można znaleźć we wrakach statków.

W Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie przez całe ferie odbywać się będą zajęcia „Palcem po mapie”. Uczestnicy nauczą się, jak znaleźć Gwiazdę Polarną i zbudować niezatapialną łódź oraz poznają ciekawostki dotyczące życia dawnych żeglarzy.

Ponadto na dzieci i młodzież czekają eksperymenty chemiczne i fizyczne, zajęcia z projektowania skafandrów nurkowych i spacer po gdańskim Żurawiu. Pełną listę imprez i link do rejestracji znaleźć można na stronie Narodowego Muzeum Morskiego.

O feriach nie zapomniało również Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Dzieci w wieku 7-12 lat będą mogły m.in. wziąć udział grze fabularnej „Wojownicy spod znaku Kotwicy”, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich, poznać tradycje i zwyczaje marynarskie, a także poszukać ukrytego w muzeum skarbu. Szczegółowy program i informacje o zapisach dostępne są na stronie Muzeum Marynarki Wojennej.

Atrakcje przygotowało również Akwarium Gdyńskie, w którym będzie można poznać tajniki pracy oceanologa, zobaczyć pod mikroskopem najmniejsze organizmy żyjące w morzu. Program dostępny jest na stronie placówki.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ