< Powrót
26
lipca 2023
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Bartosz Modelski

Przed nami Ustka Charlotta Sailing Days!

Już jutro tj. w czwartek 27 lipca startuje piąta edycja regat Ustka Charlotta Sailing Days, które potrwają aż do 15 sierpnia. Wydarzenie łączy w sobie sportową rywalizację i niezapomniane chwile spędzone w malowniczym, nadmorskim otoczeniu, miasta Ustka.

Podczas pierwszego etapu imprezy, w dniach 27-30 lipca, odbędą się zawody Pucharu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser, obejmujące klasy ILCA 4, ILCA 6K, ILCA 6M, ILCA 7 oraz ILCA 6 MASTERS. Ponadto, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski ILCA 7 MASTERS. Na usteckim akwenie zobaczymy ponad 200 jachtów.

Ważnym elementem tegorocznych regat będzie wyjątkowa atmosfera związana z obchodami rocznicowej, piątej już, odsłony Ustka Charlotta Sailing Days. To wydarzenie zyskuje coraz większe uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą, przyciągając do Ustki żeglarzy z różnych krajów europejskich. Z racji dogodnych warunków żeglugowych, gościnnej atmosfery oraz profesjonalizmu w organizacji, Ustka stała się uznanym i liczącym się miastem, jeśli chodzi o przeprowadzanie regat żeglarskich.

W drugiej części imprezy, która potrwa od 6 do 15 sierpnia, odbędą się regaty różnych klas żeglarskich, w tym najważniejsze Mistrzostwa Europy Juniorów i Mastersów klasy EUROPA oraz wiele innych zawodów, takich jak Puchar Pomorskiego Związku Żeglarskiego jachtów odkryto pokładowych do 6 m długości, Błękitna Wstęga Ustki, czy też Międzynarodowe Mistrzostwa PHCA Hobie Cat 14 i 16.

Ustka Charlotta Sailing Days to nie tylko sportowe emocje, ale również prawdziwy festiwal kultury i rozrywki. Podczas trwania regat, miasto Ustka będzie świadkiem koncertów wielu znakomitych artystów, takich jak IGNACY, Natalia Szroeder, Faustyna Maciejczuk, zespół REGGAESIDE i SARA JAMES. Wielbiciele szant będą mieli okazję cieszyć się występami Kubryka, Handszpaków oraz chóru ZAWISZA CZARNY.

Ponadto, organizatorzy przewidują wiele atrakcji towarzyszących, takich jak Fish Parada ulicą Marynarki Polskiej, morskie animacje i warsztaty dla dzieci, a także pokazy szczudlarzy.

Więcej informacji o regatach, harmonogramie wydarzenia i aktualności znajdują się na stronie internetowej oraz na profilu Ustka Charlotta Sailing Days w mediach społecznościowych.

Organizatorami Ustka Charlotta Sailing Days są Stowarzyszenie ProSport, Dolina Charlotty Resort & SPA oraz Urząd Miasta Ustka. Sponsorem strategicznym imprezy jest PGE Baltica Sp. z o.o.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ