< Powrót
12
grudnia 2018
Tekst:
Iwona Poźniak
Zdjęcie:
Iwona Poźniak
mistrzowie nawigacji

Przyszli mistrzowie nawigacji rozpoczęli szkolenie

Przyszli mistrzowie nawigacji spotkali się w Miejskim Centrum Edukacji Morsko-Żeglarskiej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku, gdzie odbyły się kolejne interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapach morskich zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

11 grudnia 33 uczestników – 24 uczniów i 9 nauczycieli ze szkół podstawowych subregionu słupskiego już po raz czwarty w tajniki nawigacji wprowadzał kmdr ppor. rez. Dariusz Kloskowski. Uczestnicy z Ustki, Kobylnicy, Słupska, Zaleskich, Maszewa Lęborskiego i Główczyc uczyli się nanoszenia i określania pozycji na mapach morskich, wyznaczali kursy. Doskonalili umiejętności wykorzystania wiedzy matematycznej i geograficznej w praktyce oraz uczyli się posługiwania przyborami nawigacyjnymi.

Uczestnicy zabaw nawigacyjnych. Pierwszy z prawej kmdr ppor. rez. Dariusz Kloskowski.

Warsztaty są częścią pomorskiego programu Edukacji Morskiej i były wstępem do zmagań o tytuł Mistrza Nawigacji. Zaangażowanie uczestników zajęć pozwala sądzić, że tegoroczna rywalizacja o najwyższe wyróżnienie w IV Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji będzie niezwykle zacięta i wyrównana.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ