< Powrót
21
lutego 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
COR 36 | Studio Borlenghi
Luna Rossa Prada Pirelli

Puchar Ameryki: Luna Rossa Prada Pirelli Team zwyciężył w Prada Cup

Stosunkiem wygranych pojedynków 7:1 włoski team Luna Rossa Prada Pirelli pokonał Brytyjczyków z INEOS TEAM UK w finałach regat Prada Cup. Zwycięzcy za niespełna dwa tygodnie zmierzą się z Emirates Team New Zealand w Pucharze Ameryki.

W niedzielę 21 lutego zakończyły się trwające pięć tygodni zmagania w Prada Cup – eliminacjach do Pucharu Ameryki. Rywalizację 15 stycznia rozpoczęły w Auckland w Nowej Zelandii trzy teamy – włoska Luna Rossa Prada Pirelli Team ze sternikiem Maksem Sireną, amerykańska New York Yacht Club American Magic ze sternikiem Terrym Hutchinsonem i brytyjska INEOS TEAM UK ze sternikiem Benem Ainsliem. Regaty rozgrywane były w formule match racingu, czyli jachty ścigały się w pojedynkach jeden na jednego.

Od początku świetnie radzili sobie Brytyjczycy z INEOS TEAM UK, którzy zakończyli pierwszą fazę – tzw. Round Robin na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw. O wielkim pechu może za to mówić team New York Yacht Club American Magic, który już drugiego dnia zmagań przewrócił się i zaczął nabierać wody. Na szczęście żadnemu żeglarzowi nic się nie stało, ale jednostka do rywalizacji wróciła dopiero na półfinały. W tej fazie Amerykanie nie sprostali jednak włoskiemu teamowi, który zwyciężył 4:0 i gładko awansował do finałów.

Luna Rossa Prada Pirelli

Luna Rossa Prada Pirelli Team w pojedynku z INEOS TEAM UK ostatniego dnia Prada Cup.
Fot. COR 36 | Studio Borlenghi

13 lutego INEOS TEAM UK rozpoczął walkę z Luna Rossa Prada Pirelli Team w finałach do siedmiu zwycięstw. Od początku Włosi świetnie sobie radzili, a z rytmu nie wybiła ich nawet zmiana terminarza wyścigów w związku z wprowadzeniem w Nowej Zelandii 3 stopnia lockdownu przeciw pandemii COVID-19. Ostatecznie team Massimiliano „Maksa” Sireny 21 lutego zwyciężył w ostatnich dwóch pojedynkach, wygrywając całą rywalizację 7:1.

6 marca zwycięzcy Prada Cup rozpoczną zmagania w Pucharze Ameryki z obrońcą tytułu – Emirates Team New Zealand.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ