< Powrót
24
maja 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Centrum Żeglarskie Szczecin
Magnolii
Uczestnicy Regat o Puchar Magnolii.

Puchar Bałtyku Południowego 2021 zainaugurowany!

26 jachtów rywalizowało w weekend 22-23 maja na Zalewie Szczecińskim w Regatach o Puchar Magnolii. Była to pierwsza w tym roku impreza cyklu Pucharu Bałtyku Południowego.

Impreza upamiętniająca jacht „Magnolia” – jedną z najbardziej zasłużonych zachodniopomorskich jednostek, na której m.in. odbywały się pionierskie rejsy do Murmańska i Islandii oraz służącej do rejsów szkoleniowych – odbyła się w tym roku na Zalewie Szczecińskim, a bazą regat była Marina Trzebież. Mimo chłodnej pogody na starcie pojawiło się 26 jachtów, które rywalizowały w klasach ORC, KWR i grupach Open I i Open II.

W klasie ORC zwyciężył „Venandi STr” ze sternikiem Marcinem Mrówczyńskim, drugi był „Harry” z Arturem Burdziejem (obaj z Centrum Żeglarskiego Szczecin), a trzecia „Bryza33” z Jackiem Romanowskim (MKŻ Bryza). W KWR triumfowała „Lisica” ze sternikiem Adamem Lisieckim (JK AZS Szczecin), kolejne miejsce zajęły „Trzeci” z Krzysztofem Dąbrowskim (Stowarzyszenie Żeglarzy i Motorowodniaków w Gryfinie) i „Wilejka” z Andrzejem Wróblem (niezrzeszony).

Pierwsze miejsce w grupie Open I zajął jacht „Corsa” ze sternikiem Marcinem Figaszewskim (JK AZS Szczecin), drugie „Halny II” z Maciejem Magneskim (niezrzeszony), a trzecie „Dallia” z Adamem Bąkiem (JK Kamień Pomorski). W grupie Open II zwyciężył zaś „Fujimo 4” ze Stanisławem Lenkiewiczem, drugi był „Seadog 2” z Grzegorzem Dobiesem (MKŻ Bryza), a trzeci „Harry I” z Henrykiem Kałużą (YKP Szczecin).

Regaty o Puchar Magnolii są częścią cyklu Pucharu Bałtyku Południowego i Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Najbliższą imprezą w kalendarzu Pucharu Bałtyku Południowego jest Puchar Mariny Elbląg, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca. Kolejnymi zawodami PBP na Pomorzu Zachodnim będą zaś Regaty Gryfa o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, które przeprowadzone zostaną w dniach 1-4 lipca.

Wyniki Pucharu Magnolii

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ